Czerwone kartki w Bensenville

Pełne dramaturgii były piątkowe derby w Major Division NSL pomiędzy Wartą i Wisła.  Warta rozpoczęła w 9-tke, ponieważ zawodnicy się spóźnili na mecz, natomiast Wisła niemal całą drugą połowę grała w dziewiątkę po wykluczeniu najpierw bramkarza Tomka Kuziory  w pierwszej połowie (za faul przed polem karnym na Łukaszu Borysie), a na początku drugiej polowy musiał także opuścić boisko Rafał Kostecki. Na tym nie koniec wykluczeń. W 85 min na odmianę ukarano czerwoną kartką zawodnika Warty Rafała Costelona.ARTA – WISŁA 0-2 (0-2)
Bramki: Kuba Gurgul 2
Czerwone kartki – Tomasz Kuziora, Rafał Kosteck (za dwie żółte) – obaj z Wisly oraz Rafael Costelon (Warta).
Warta zaczęła w dziewiątkę, ale już  w 1 min Łukasz Borys nie wykorzystał szansy będąc sam na sam z bramkarzem. Pierwsza bramka padła po dośrodkowaniu grającego w polu bramkarza Michała Wiśniewskiego. Jeszcze przed przerwą grająca już w dziesiątkę Wisła zdobyła drugą bramkę.

wisla-wartaWalka o piłkę podczas meczu: Wisła – Warta 2-0                        Foto – Jacek Jówko

Po czerwonej kartce dla Kuziory do bramki wszedł Wiśniewski. Problemy kadrowe miały oba zespoły. Wisła nie miała nikogo na zmianę, a zała drugą połowę musiała grać w dziewiątkę, podczas gdy Warta do 85 mi, w 11-tke. I Ciekawe – w I połowie, gdy Warta nie miała kompletu, to ona stworzyła 4 stuprocentowe sytuacje. Po zmianie stron grająca w osłabieniu Wisła, po kontrach  na odmianę kilkakrotnie nie wykorzystała znakomitych sytuacji (m. in .dwukrotnie Gurgul).
Porażka Warty mogla mieć dla tego zespołu przykre następstwa – umacniała ją na ostatnim miejscu. A tymczasem rozeszła się wieść, że z ligi wycofał się kolejny zespół – i to lider sekcji niebieskiej  Inferno SC.-  . Podobno z braku zawodników – większość musiała wrócić do college, a na nowych zabrakło…. pieniędzy. Jeśli ta wiadomość zostanie potwierdzona, to wszystkie wyniki Inferno zostaną anulowane (3 punkty straci m. in. Wisła, która ostatnio wygrała u siebie z liderem)) i zespół ten zostanie sklasyfikowany na ostatnim miejscu, Zatem praktycznie nikt ne spadnie do First Division,
Przed kilku tygodniami z rozgrywek wycofał się inny zespół z Major Division –   – Deportivo Colomex. Co się dzieje w tej lidze?

First Division

DAS MAGIC – WARTA B 4-3 (2-2)
Bramki: Łukasz Cichowski 2,  Rafa l Jarpsz
Trzy razy Warta w tym meczu prowadziła, a jednak przegrała – było 1-0 ,2-1, 3-1. Na 3-3 rywale wyrównali z kontry , a na 7 minut przed końcem za faul Cichowskiego w polu karnym sędzia podyktował rzut karny, który dał zwycięstwo  Das Magic. Szkoda straconych punktów.

Over-30 Division
WISŁA – HELLENIC 5-1 (1-0)
Bramki: Krystian Hańczyn 2, Mirek Robak, Marek Wiśniewski, Damian Łysek
Do przerwy tylko 1-0, ale zdobyte kolejne bramki odebrały ochotę do gry przeciwnikowi.