“Czarny piątek” w lidze National

Był to istotnie “czarny piątek”  dla polonijnych zespołów w lidze National.. W trzeciej kolejce halowego  sezonu przegrały wszystkie cztery – w Champions Division nie sprostały rywalom Warta A, Wisłą i VCzarny Dunajwec; a w Major – Warta B. Największym zaskoczeniem była porażka lidera – Warty A, która tym samym straciła pierwsze punkty. Na dodatek Warta przegrała z zespołem Berber Stars, nie zaliczanym do silniejszych w tej lidze. Wydaje się, ze piłkarze Warty po prostu zlekceważyli rywala. Nie była natomiast  zaskoczeniem porażka Wisły z Albanian Stars, uznawanym, obok Warty, za faworyta w tej lidze. Nowy trener Wisły –   Sławek Bakun określił jasno obecną wartość  zespołu: ’ – Późno rozpoczęliśmy treningi. Obecne jesteśmy na etapie budowania zespołu. A to musi potrwać….

Champions Division

WISŁĄ – ALBANIAN STARS 2-7 (1-4)
Bramki: Ale Lulek, Dawid Wiśniewski
Zespół Albanian Stars był wyraźnie lepszy od Wisły i jego zwycięstwo ani przez moment nie podlegało dyskusji.

VIKINGS – CZARNY DUNAJDC 5-2
.
BERBER STARS – WARTA A 4-2  (1-1)

Bramki: Jonathan Pachar, Will Butler,
Kiedy po błędzie w obronie Warta straciła pierwsza bramkę, mogło się wydawać, ze to może  przypadek.  Zwłaszcza że jeszcze przed przerwą Warta wyrównała  na 1-1, ale  po przerwie –  grając w przewadze –  straciła drugą bramkę. Później było 3-1 dla Berber Stars. Butler wprawdzie zdobył kontaktowe trafienie na 2-3, ale w ostatnich sekundach rywale przypieczętowali wygrana, zdobywając czwartą bramkę.
– Może to i dobrze, że porażka przyszła w pierwszej fazie rozgrywek – powiedział prezes Warty Joe Teluch . –  Może będzie to dla zawodników dobra nauczka na przyszłość, że nie można nikogo lekceważyć..

WARTA B – CD TAJI 3-5 (3-3)
Bramki: Adhal Manriquez, Cesar Gomez, Samir Ghiasi
Od 0-1 Warta B wyszła na prowadzenie 3-1, ale na tym się skończyło. Niewykorzystanie kilku 100-proc sytuacji było powodem przegranej.