Czarny Dunajec coraz bliżej tytułu

XI kolejka sezonu w Lowell Foods Liga Podhalańska przyniosła umocnienie pozycji lidera – Czarnego Dunajca, który ma już sześć puttów przewagi nad Odrowążem (wyszedł na drugie miejsce) i Ratułowem. Do zakończenia rozgrywek pozostały cztery kolejki i nie wykluczone, że już za dwa tygodnie Dunajec będzie fetował kolejny tytuł.
Czwarty kolejny mecz bez porażki zanotowały Szaflary, ale wciąż nie mogopuścić ostatniego miejsca w tabeli.
Oto szczegóły i aktualna tabela

ODROWĄŻ – ORAWA 3-1 (1-0)
Bramki:  . Mario Kawecki, Andy Lichaj, Quantamo –  Alex Machaj
Wydarzeniem spotkania był powrót do gry po 5 latach przerwy (poważna kontuzja kolana)Mario Kawęckiego. Swój powrót zaznaczył zdobyciem bramki. Zwycięstwo Odrowąża zasłużone, chociaż przy stanie 2-1 była szansa na druga bramkę dla Orawy. Szansa przepadła, a w natychmiastowej kontrze Quatanamo zdobył trzecią bramke.
Orawa wciąż testuje młodych zawodników. – Na razie jednak to nam nie wychodzi – przyznał trener Ryszard Bury. – A może lepiej byłoby,  by na boisko wróciła stara gwardia – zażartował trener, który jest jednak dobrej myśli i wierzy, że
wcześniej czy później z tych prób coś wyjdzie.

SZAFLARY – WATRA/BIAŁKA 1-1 (1-0)
Bramki: Mohamed Ali – Daniel Łojek z rzutu karnego
Bardzo twardy,  wyrównany pojedynek,  a remischyba sprawiedliwy pomimo iż nieco więcej sytuacji miały Szaflary – m. im. Ryszard Surdel już w 3 min trafił w poprzeczkę, a tuż przed końcem gry piłka po uderzeniu tego samego zawodnika musnęła poprzeczkę. Wa-tra/Białka od 63 min grała w   dziesiątkę po tym  jak czerwoną kartkę zobaczył Łukasz Suka.

RATUŁÓW – CZARNY DUNAJEC 3-6 (1-4)
Bramki: Tomek Łojek 3, Tomek Cikowski 2, Kayo Brei-tenbach – Damian Opiła 2, Jan Długopolski ,
Spotkanie – zwłaszcza w drugiej połowie – pod kontrolą Czarnego Dunajca. Ratułów-  pod nieobecność trzech gwiazd, występujących w tym samym czasie w barwach Czarnych Jasło w turnieju 3-Majowym Wisły – nie miał szans w konfrontacji z dobrze grającym kandydatem na mistrza. Z konieczności wystąpili 40-latkoewie –Jan Długopolski (zdobył zresztą jedna  z bramek), Bogdan Mulica i Marek Miętus

1.Czarny Dunajec        11    22    44-22
2. Odrowąż                 11    16    23-17
3. Ratułów                      11    16    26-22
4. Orawa                      11    13    20-28
5. Watra/Białka              11    12    17-25
6. Szaflary                    11    11    22-38