Wisła triumfatorem Turnieju 3-Majowego

Nie doszło do niespodzianki w finale Turnieju 3-Majowego. Faworytem była Wisła, która spotkała się w meczu o końcowy triumf z Wisłoka. Ta już w sobotę sprawiła niespodziankę, remisując z Wisłą w spotkaniu  grupowym 1-1. Dla Wisłoki był to trzeci mecz w tym dniu, dla Wisły – drugi   Na dodatek Wisłoka miał tylko 20 minut przerwy pomiedzy półfinałem a finałem Tak wiec wszystko wskazywało raczej na Wisłę. I tak się stało. Wisła okazała się zespołem lepszym i jej wygrana całkowicie zasłużona.

9H1A8760Tak padła pierwsza bramka dla Wisły w półfinale z Czarnymi Jasło. Strzelił ją Mateusz Pytel

Foto – Jacek Jówko

Turniej  był bardzo udaną imprezą. Jedynym zgrzytem Turniej o Puchar Konsula Generalnego RP w Chicago okazał się….brak przedstawiciela Konsulatu na zakończeniu. Jeszcze w środę przedstawiciele Wisły otrzymali w Konsulacie zapewnienie, że wprawdzie Konsul Generalny ni będzie mógł być obecny, ale zastąpi go jeden z wicekonsulów.. Niestety w Bensenville nie pokazał się nikt z polskiej placówki dyplomatycznej. Nikt z organizatorów nie został wcześniej o tym uprzedzony.

FINAŁ

WISŁA – WISŁOKA 3-1 (2-1)
Bramki: Mateusz Pytel, Konrad Malinowski, Piotr Łagowski – Paweł Otachel
Czerwona kartka (po dwóch żółtych) Paweł Otachel (Wisłoka) w końcówce spotkania,
Wisła była wyraźnie lepsza  w tym spotkaniu.
Puchary – dla zwycięzców i za drugie miejsce – wręczał prezes NSL Gregory Vlamakis w towarzystwie prezesa Wisły Ryszarda Latawca
Królem strzelców turnieju został Kamil Borkowski (Wisła) – 5 bramek.
Każdy z zespołów otrzymał pamiątkowe plakietki.

PÓŁFINAŁY

Wisła – Czarni Jasło 1-1, w rzutach karnych 3-2 dla  Wisły
Bramki: Mateusz  Pytel – Mario Waksmundzki
Piękny, pełen emocji mecz, uznany przez wielu za przedwczesny finał. Po pierwszej bramce Mateusza Pytla – nawiasem mówiąc  p o koronkowym rozegraniu piłki (bodaj osiem podań)  – wydawało się, że Wisła dowiezie wygraną do mety. Ale na niespełna 2 minuty przed końcem, w zamieszaniu podbramkowym, piłka po uderzeniu Mario Waksmundzkiego  rykoszetem trafiła do wiślackiej siatki. W rzutach karnych widać było nerwowe poczynania zawodników obu zespołów. Trzy uderzenia Czarnych Jasło obronił bramkarz Borys Kapinos, w W Wiśle spudłowali Mateusz Pytel i Alex Lulek, natomiast celnie trafiali Krzysztof Łagowski, Piotr Łagowski i decydujące trafienie zaliczył 19-letni  Konrad Malinowski, który z zimną krwią położył bramkarza i posłał piłkę do siatki. Dla Czarnych   Jasło jedenastki wykorzystali tylko Patryk Szatko i Marek Szczęśniak

Poniżej jeszcze dwa obrazki z tego spotkania

9H1A86629H1A8692Zdjęcia – Jacek Jówko

Wisłoka – Błyskawica 1-0
Bramka: Michał Sproch
Zacięty pojedynek, rozstrzygnięty w ostatnich minutach na korzyść Wisłoki. Jej wygrana w półfinale to na pewno niespodzianka.
Okresami duża przewaga Błyskawicy, która nie wykorzystała wielu okazji ,m. in, Michał Walaszek, Artur Arabik.