Czarni Jasło zdobywcą pucharu stanowego

Czarni Jasło wygrali finał pucharu stanowego w kat. open z Edgewater Castle 2-1 (1-0) po bardzo trudnym, wyrównanym pojedynku. Gdy przy stanie 2-0 rywale zdobyli kontaktową bramkę,do końca przeważali. Na szczęście Czarnym udało się dowieźć zwycięski wynik do końca.

A oto relacja trenera  Macieja Orłowskiego

– Wygrywamy puchar stanowy w kategorii Open !! Jesteśmy druga polonijna drużyną, która wygrywa te trofeum !! Wygraliśmy 2-1 (1-0) z Edgewater Castle. Bramki strzelali: Enrique Gonzalez i Anthony Marmolejo.
Mimo nieobecności w pierwszym składzie takich zawodników jak Mike Szaflarski, Matt Skorupa i Nathan Solarsk,i wygraliśmy zkssłużenie po walce. Mecz zaczęliśmy bardzo dobrze pomimo experymentalnego ustawienia w obronie.
W pierwszej połowie dominowaliśmy i bywaliśmy dużo lepsza drużyną. Już po 45 minutach powinno być co najmniej 2-0 lub 3-0. Już po zmianie stron w 70 minucie strzeliliśmy na 2-0 po świetnej akcji. Niestety po bramce przestaliśmy grać ofensywnie i oddaliśmy inicjatywę przeciwnikowi, który w 76 minucie strzelił na 2-1. Mimo ofensywnego ustawienia sprostaliśmy rywalowi. I wygrywamy puchar stanowy 2-1.

W meczu zagrali Jaren Delenbrock,Jared Urueta, David Mikołajczak, Dominik Jabłoński, Tom Kulak, Sal Garcia, Zack Gamster, Łukasz Szczęśniak, Alex Gomez, Marcin Kieta, Eduardo Gomez, Luis Aviles, Eduardo Carreto, Geoffrey Agboku, Enrique Gonzalez, Manuel Santiago, David Szaflarski i Anthony Marmolejo. Trener: Maciej Orłowski.