Udany weekend Unii Chicago

Dobry występ w turnieju United Serbs i podczas tego samego weekedu rozgromienie Pegasus w kolejnej rundzie spotkań w Premier Soccer League of Chicagoland sprawiło, że od Unii zaczniemy omówienie ostatniej niedzieli w tej lidze. Zespół Łukasza Mikołajczaka walczy o tytuł mistrza FIrst Division w niedzielę uczynił kolejny krok do osiągnięcia tego celu. Liderowi tej dywizji – zespołowi Borrachos FC ustępuje już tylko o jeden punkt.
Nie powiodło się Błyskawicy w Major Division, która przegrała z Hammers. W pewnym momencie było nawet 0-3. Finisz Błyskawicy nie powiódł się – zdobyła wprawdzie dwie bramki, ale na wyrównanie zabrakło już czasu.
Spotkania: Wisłą – Schwaben I Czarni Jasło – NK Amada – zostały przełożone na termin późniejszy.
Pomimo że Eagles dopiero w środę rozegra mecz z United Serbs, utrzymał się na pierwszym miejscu. Taki sam dorobek punktowy ma drugi w tabeli C1 United.
Oto relacje

Open Division

PEGASUS- UNIA CHICEGO 1-11
Bramki: Borys 4, Mikołajczak 3, Śmierzchalski
Michał Kaczówka, Hodzic, Adrian Głódź
– Pomimo tego że w sobotę graliśmy w turnieju organizowanym przez United Serbs, w którym po kontrowersjach nieznacznie ulegliśmy w półfinale późniejszym triumfatorom tego turnieju United Serbs , to ten weekend można zaliczyć do udanych – twierdzo Łukasz Mikołajczak. – Turniej zaczelismy od wygranej z Wisłą Chicago 2-1, a drugi mecz przegrywamy z Deportivo fC 2-4 .
Nie wychodząc z rytmu meczowego, niedzielne spotkanie ligowe z Pegasus zostało kompletnie zdominowane przez Unię. Od pierwszej minuty pełna kontrola w pojedynku z drużyną,
miała liczyć się w walce o tytuł mistrza.
Ogólnie udany weekend dla Unii, a przede wszystkim dobra frekwencja i zaangażowanie drużyny.1

BŁYSKAWICA – HAMMERS S.C. 2-3 (0-2)

Błyskawica nie sprostała Hammers. Po pierwszej połowie przegrywała 0-2, później był nawet 3-0 dla Hammers. Od tego momentu uwidoczniła się przewaga Błyskawicy, która zdobyła dwie bramki, ale na wyrównanie zabrakło czasu.
Oto relacja Wojtka Woźniaka.
– Nie tak miał ten mecz wyglądać. Błyskawica w pierwszej połowie strzeliła bramkę, ale ponoć był spalony i Sędzia bramki nie uznał. To jednak przeciwnik w tym okreie był drużyną dominującą i zasłużenie do przerwy prowadził 2-0. Po przerwie role się odwróciły I choć zaraz na początku drugiej połowy Ukraińcom udało się strzelić trzecią bramkę, to jednak z minuty na minutę i już do końca meczu coraz większa dominacja Błyskawicy Ale tylko dwie strzelone bramki. A okazji do następnych było znacznie więcej W ostatnich 15 min Błyskawica stworzyła tyle sytuacji, że nie tylko mogła wyrównać, ale wygrać ten mecz przynajmniej dwoma bramkami.
Bramki dla Błyskawicy strzelili Eliah i Hubert Szeląg

EAGLES – UNITED SERBS, przełożony na środę 14 lipca, godz 8 p.m. w Bensenvill