Calisia liderem

W meczu na szczycie w over-40 Division Il. Metropolitan A. H. Soccer LeagueCalisia wygrała aż 4-0 z dotychczasowym liderem United Serbs i tym samym objęła prowadzenie w grupie A (silniejszej). Ma obecnie punkt przewag na Serbami i jeden mecz zaległy, a więc szanse na tytuł duże. Wygrała także Wisła, natomiast nie powiodło się w tej dywizji Podhalu, które przegrało z Rams.
W dywizji over-30  Eagles gładko pokonał wicelidera Schwaben, ale szans na tytuł już nie ma, bowiem United Serbs  mają sporą przewagę punktową. Szymański gładko uległ Hellenic  United, a Błyskawica North na prośbę Sockers przełożyła swój pojedynek z tym zespołem na najbliższą środę.
Oto szczegóły.

HELLENIC UNITED – SZYMAŃSKI 4-0 (1-0)
Nie układał się ten mecz od początku dla Szymańskiego. Już na wstępie z rzutu karnegio stracono bramkę;  zabrakło bramkarza, bronił z konieczności Piotr Doś. Po zmianie stron oba zespoły grały w 10-tkę, po czerwonych kartkach (z Szymańskiego zobaczył ją Misa Ivankiv).  Jak informuje mnie Jacek Hickiewicz,  wyjątkowo słaba postawa obrony na czele  z Piotrem Kamyszem przyczyniła się do utraty trzech dalszych bramek.

SCHWABEN – EAGLES 3-5 (1-4)
Bramki: Artur Kostrzewa, Darek Szewczyk,  Grzegorz Urbanowicz, Piotr Leszczyk z rzutu karnego i Sebastian Skital.
Pewne zwycięstwo Eagles, który cały czas prowadził: 1-0 po bramce Kostrzewy, 2-0, 3-0, 3-1, 4-1,4-2, 5-2 i 5-3. W  bramce z konieczności ponownie stanął Robert Juszczyk, ponieważ zabrakło obu bramkarzy – Marek Kruczek przebywa w Polsce, a Łukasz Szturma spóźnił się na mecz.

BŁYSKAWICA NORTH – SOCKERS, przełożone

W tabeli prowadzi Unietd Serbs 33 pkt przed Schwaben 26 pkt i Eagles 24 pkt., z tym  że Eagles i Schwaben mają o jeden mecz więcej rozegrany od Serbów.

CALISIA – UNITED SERBS 4-0 (1-0)
Bramki: Janusz Kołodziej, Radek Wawrzyniak z rzutu karnego, Jacek Prowiński, Arek Wałęga
Nadspodziewanie wysokie zwycięstwo zanotowali piłkarze Calisii nad dotychczasowym liderem. Serbom nie pomogło nawet ściągniecie posiłków (Novica i inni)  z zespołu over-30, który specjalnie z tego powodu odwołał swoje ligowe spotkanie. Prowadzenie uzyskał  Janusz Kołodziej, na 2-0 z rzutu karnego (za faul na Arku Wałędze) podwyższył Radek Wawrzyniak. Dalsze dwie bramki padły  w ostatnich pięciu minutach gry – najpierw na3-0 trafił Jack Prowiński , a wynik ustalił w ostatniej minucie  gry Arek Wałęga.
To spotkane potwierdziło, że jeśli Calisia jest w pełnym składzie, to nie ma groźnych dla niej rywali. Tym razem była w komplecie, w sumie 18 zawodników.

PODHALE – RAMS 1-2 (1-2)
Bramka: Witek Sowacki z rzutu karnego.
Slaby występ Podhala, pomimo iż niemal całą drugą połowę grało z przewaga  jednego zawodnika.

WISŁA – LIONS 5-2 (2-1)
Bramki: Marek Wiśniewski 2, Jurek Skowronek, Roman Witecki
Przyzwyczajeni do krótkiego boiska u siebie, Lions zupełnie się pogubili na długim, boisku Wisły przy River Rd.  Cały mecz przebiegał pod kontrolą Wisły

EAGLES – CRACOVIA 4-1
Bramki: Jerzy Kociołek 2, Dariusz Dyląg i  Kamil Postałowicz – Tony Madro
Pogłoski o wycofaniu się z gry zespołu Eagels over-40 (podobno z braku zawodników) okazały się na szczęście nieprawdziwe. Eagles gra i wygrywa – w derbach polonijnych pokonał w sobotę Cracovię. Menedżerem zespołu jest Zbigniew Garga, b. zawodnik Royal-Wawel.