Błyskawica lepsza od Wisłoki

Najciekawszym pojedynkiem  szóstej kolejki w Premier Soccer League  były polonijne derby: Błyskawica –  Wisłoka. Oba zespoły są w czołówce Major Division i oba mają apetyt na miejsce na podium na mecie sezonu. Tym razem wygrała Błyskawica, chociaż mecz miał różne oblicza., Było już  2-0 dla Wisłoki do przerwy, później nawet 3-1 i wydawało się, że losy pojedynku są przesądzone. Jednak młody zespół Błyskawicy, którego skład w 90 proc. opierał się na zawodnikach  u-23, walczył do końca i strzelił trzy bramki, wygrywając ostatecznie te polonijne derby. Nie doszedł do skutku mecz lidera – Czarnych Jasło  z Jagiellonią.
Gospodarzem byli Czarni, ale boisko nr 1 w Olympic Park, na którym miał być rozegrany ten mecz, było zajęte. Ktoś czegoś nie dopilnowasł i jaki będzie tego efekt? Czarni Jasło zatem  nie grali, skorzystał na tym S.C. Hammers, który gładko odprawił Wisłę i objął prowadzenie  w tabeli. Ma 15 pkt, tyle samo co Czarni Jasło, ale lepszy bilans bramek. Czarni natomiast mają jeden mecz mniej rozegrany.

BŁYSKAWICA – WISŁOKA 4-3 (0-2)

Bramki: Michał Walaszek 2, Artur Szlachta 2 – Maksym Salamakha 2 Crieg Alerto
Sporo emocji i dobry poziom zaprezentowały zespoły, walczące trzecie miejsce w Premier Soccer League. Pojednek miał dość nieoczekiwany przebieg – w pierwszej połowie więcej z gry miała Błyskawica, ale zabrakło szczęścia pod  bramką Wisłoki. Ta z kolei udanymi kontrami zdobyła w tym okresie dwie bramki… Już w trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy Błyskawica uzyskała kontaktowego gola. Kiedy jednak  w odpowiedzi Wisłoka podwyższyła na 3-1, wydawało się, że losy spotkania są przesądzone. Jednak młody zespół Błyskawicy, którego skład w 90 proc. opierał się na zawodnikach  u-23, walczył do końca i strzelił trzy bramki, wygrywając ostatecznie te polonijne derby.. Odnotujmy jeszcze trafienie w poprzeczkę Artura Kilara..
– Przegraliśmy na własne życzenie – podsumował Marek Ras z Wisłoki. –  Wprawdzie zabrakło czterech podstawowych zawodników, ale skład był dobry i zespół powinien powalczyć o zwycięstwo. Tym niemniej nie rezygnujemy z walki o trzecią lokatę/

RED DEVILS PREMIER  – JAGIELLONIA 2-2 (1-1)
Bramki: Sebastian Romamowski, Javier

STING – UNIA C HICAGO 2-8 (0-4)
Bramki: Łukasz Borys 3, Łukasz Mikołajczak, Piotr Karpież, Sebastian Głodź, Marcin Cichański, John Gawron

WISŁĄ – HAMMERS 2-8