Znamy półfinalistów w pucharze stanowym

Rozgrywki w pucharze stanowm zbliżają się do mety. Poznalkiś Znalazły się w niej dwa polonijne zespoły – Eagles i Czani Jasło. W ćwierćfinale pechowo odpadła rzutami karnymi Warta, a w I rundzie Wisłoka. Jeśli Eagles i Czarni Jasło wygrają półfinały, to w finałowej walce o puchar dojdzie do polonijnego starcia.

W kat. under-23 pucharu stanowego do półfinału dotarła podczas weekendu Warta u-23, która pokonała rzutami karnymi
.
Przypomnijmy wyniki ćwierćfinałowych spotkań polonijnych zespołów w kat. open

WARTA – DEKALB  UNITED 2-2 (1-2), w karnych 4-3 dla DeKalb
Bramki: Michał Burzawa, Aaron Moreno
Warta wystąpiła w 90 proc. w składzie z u-23, ale nie powinna tego meczu przegrać.  Przespała jednak pierwszą połowę, a po błędach sędziów przeciwnik zdobył  dwie bramki. W drugiej połowie dominacja Warty, ale  z 15 posiadanych sytuacji zdobyła tylko jedną bramkę. W ostatnich 10 minutach gry Warta miała dwa słupki i trzy niemal 100-proc. sytuacje Bramka  Aarona Moreno nie wystarczyła do awansu.. Zadecydowały karne, a to zawsze jest loteria. Jedenastek nie trafili Aaron Moreno i Ricardo Avalos. /

CZARNI JASŁO – GAZELLE S.C. 2-0
Bramki: Patryk Szatko i Mikołaj Kowalczyk.
Spotkanie zaczęło się od ataków Czarnych Jasło i już po 10 minutach mogło być 2-0, ale w bramce rywala świetnie spisywał się Justin. Później jednak przy dominacji Czarnych, padły dwie bramki.

EAGLES  – SCHWABEN 3-2 (3-1)
Bramki: Derek Hoffman, Michał Stankiewicz, Mark Denis
***
W spotkaniach półfinałowych pucharu stanowego, które rozegrane zostaną do 7 lipca spotkają się; Czarni Jasło – Vikings oraz Eagles – DeKalb Unite