Błyskawica lepsza w meczu na szczycie

Pojedynek lidera w Premier Soccer League – Błyskawicy z dotychczasowym wiceliderem – Czarnymi Jasło zakończył się wygrana Błyskawicy, która tym samym umocniła się na prowadzeniu, zdobywając w trzech  spotkaniach komplet punktów. Oczywiście zespół ten staje się faworytem rozgrywek.

9H1A8898Błyskawica zdobywa pierwszą bramkę w meczu z Czarnymi Jasło    Foto – Jacek Jówko

Miłą niespodziankę sprawiła Jagiellonia, wygrywając z faworyzowanymi Naperville Strikers. Blisko pełnego sukcesu była także Unia Chicago, która prowadziła 3-2 z  Legends, ale w samej końcówce rywale zdobyli trzecią bramkę i pojedynek zakończył się podziałem punktów.
W First Division Polonez wygrał wysoko z Shohgun Winds, potwierdzając ze w tej dywizji nadal będzie dominował.

NAPERVILLE STRIKERS – JAGIELLONIA 1-3 (0-3)
Bramki:  Ivan Stanislavevic 2 (w tym jedna z rzutu karnego), Lukasz Mikulski
Miłą niespodziankę sprawiła Jagiellonia, wygrywając przekonywująco z faworyzowanym rywalem,. Pierwsza połowa to pełna dominacja ”jagi”, udokumentowana trzema bramkami. Po przerwie gra się wyrównała, Strikersi zaczęli gonić wynik, trochę przycisnęli nasz zespół, ale zdołali tylko raz trafić do bramki –  na początku drugiej połowy.

UNIA CHICAO – RFA LEGENDS  3-3 (3-2)
Bramki: Łukasz Mikołajczak, Marcin Ciechański, Cyryl Jakubik
W strugach ulewnego deszczu rozgrywano to spotkanie. Nawet były obawy, że sędzia nie dopuści do gry. Już w 3 min Łukasz Mikołajczak zdobył prowadzenie dla Unii. Później z rzutu wolnego Legends wyrównali na 1-1, a następnie objęli prowadzenie 2-1. Kolejne dwie bramki zdobyła jednak Unia, wychodząc na 3-2. W samej końcówce Legends wyrównali.
W sumie był to dobry pojedynek, zabrakło Unii szczęścia do pełnego sukcesu, a przy tym straciła dwie przypadkowe bramki.

BŁYSKAWICA – CZARNI JASŁO 3-1 (1-0)
Bramki: Eddi Philot, Damian Pikul, Brian Mini – Patryk Szatko
Błyskawica prowadziła  2-0 i dopiero w 80 min Patryk Szatko zdobył kontaktowe trafienie. Trzecia bramka, która przesądziła o końcowym sukcesie Błyskawicy, padao już  w doliczonym czasie gry.
Spotkanie układało się pechowo dla Czarnych Jasło. Zabrakło bramkarza, którego z konieczności zastąpil zawodnik z pola – Julian Rączka. Druga bfraak dla Błsyakwciy pała tuz po przerwie, gdy Czarni przez moment grali w dziesiątkę (Patryk Szatko  spóźnił  się z wyjściem z szatni).
Błyskawica dość mocno zmieniła skład.  W zespole występuję już siedmiu zawodników byłego, młodego zespołu under- 23  – oprócz zdobywcy bramki      Damiana Pikula, także Artur Szlachta, Marek Klimek, Konrad Knap, Adrian Arabik, Artur Kielar i Michał Walaszek.

Poniżej dalsze zdjęcia z tego meczu

3Y9A31503Y9A32239H1A8906                                    Zdjęcia – Jacek Jówko

POLONEZ – SHOGUN WINDS 6-1 (3-0)
Bramki: Wojtek Kapuścik, Sebastian Jarmuła, Krzysztof Kulis, Jacek Hickiewicz,  Dominik Bucior i samobójcza
Shogun Winds to bardzo słaba drużyna i nie sprawiła ona żadnego kłopotu Polonezowi, który cały czas dominował.

Over-30 Division Red

BULGARIA – EAGLES 4-4 (2-1)
Bramki: Jacek Hickiewicz, Kazik Pieniążek, Marek Golik, Paweł Otachel z rzutu karnego.
Zacięty pojedynek, zresztą wystarczy popatrzeć jak padały bramki, kolejno było: 1-0 dla Bulgarii, 1-1, 2-1, 2-2, 2-3, 3-3, 4-3 i z rzutu karnego Paweł Oatcehl zachoał zimąa krew, strzelając pewnie w  końcówce na 4-4.

BŁYSKAWICA –  ATLETICO TORINO 5-1

UNITED SERBS – TARNOVIA – przełożony.

WISŁĄ – BALCAN 2-2 (2-0)
Bramki: Tomek Przepiórka, Piotr Sztafa
Pierwsza połowa pod dyktando Wisły, po przerwie Balcan zaczął gonić wynik i…dogonił