Baciary nie zwalniają

W drugiej kolejce halowej ligi National z polninych zespołów wygrały – Czarni Jasło w Major oraz Baciary i Warta u-23 w First Division. Remisem zakończył się pojedynek Czarnego Dunajca z Vikings. Czarni Jasło po pechowej,  raczej nioczekiwanej porażce w Vikings w pierwszej kolejce, wygrali wysoko z CD Taji.  Bez straty punktu po dwóch kolejkach pozostają Albanian Stars i Warta A, z tym że Warta rozegrała tylko jedno spotkanie.
W First Division Baciary zanotowały drugie zwycięstwo, gromiąc Inter aż12-1. Oznacza to, że zespół Wiesława Sucheckiego, debiutujący w tej lidze, może należeć do najlepszych w tej dywizji. Bez straty punktu pozostaje także FC Ko-sovo, ale Baciary prowadzą w tabeli lepszym bilansem bramek.
Teraz nastąpi 2-tygodniowa świąteczno-noworoczna przerwa, s do rozgrywek liga powróci 7 stycznia.

Major DIvision

CD  TAJI – CZARNI JASŁO 2-9
Bramk: Mike Szaflarski 3, Kamil Szczęśniak, Gio Ortiz, Eduardo Gomez, Dawid Szaflarski, Mario Waksmundzki, Mikołaj Kowalczyk
Bardzo dobre spotkani Czarnych Jasło, którzy wystąpili w niemal optymalnym składzie.
– Duże zaangażowanie i chęć pokazania, że ostatnie porażki były  „wypadkiem przy pracy” dały rezultat – tak dużego wyniku z drużyną, która na pewno nie bę-dzie najsłabsza w lidze i urwie punkty rywalom – powiedział er Maciej Orłowski

CZAR NY DUNAJEC – VIKINGS 4-4 (0-1)
Bramki: Tomek Łojek, Freddy Ibarra, Khyle Breitenbach, mkMichał Budz
Wyrównany pojedynek, który jednak powinien wygrać Dunajec
Kolejno było: 0-1, 1-1, 1-2, 2-2, 3-2, 3-3,4 -3 i na minutę przed końcem Vikings wyrównali., doprowadzając do podziału punktów.

WARTA A – pauzowała

BACIARY – CHICAGO INTER 12-1 (6-0)
Bramki: Adrian Pituch 3, Kyle Skopek 3, Michał Strama 2, Jayson Iniquez 2. Tomek Suchecki, Saul Camacho
Baciary rozgromiły Chicago Inter. Prowadziły 10-0, kiedy  Inter zdobył pierwszą bramkę  z……samobójczego trafienia Kuby Sucheckiego. Baciary miały tylko 10 zawodników do gry, do pozwoliło wpuszczać  do gry nawet najmłodszych.

CKS WARTA u-23 – BERBER CITY  u-23 10-1 (4-0)
Bramki: Osvaldo Espinoza 3. Angel Arismendiz 2, Rodrigo Cruz 2, Sal Garcia 2, Anthony Montesinos
Warta wystąpiła a najsilniejszym składzie, mając do dyspozycji praktycznie wszystkich z  college w związku z przerwą  w  okresie świątecznym.