Wisłoka w grupie najlepszych

Kolejne zwycięstwo zanotowali piłkarze Wisłoki w drugiej kolejce halowej Europa League w Palatine. Tym razem pokonali po dramatycznym przebiegu Sockers FC Academy. Wisłoka jest jedynym polonijnym zespołem w Major Division, który nie stracił jeszcze punktu. Wygląda na to, że ten zespół może się liczyć w walce o tytuł. Bardzo ciekawe były polonijne derby innych  czołowych naszych zespołów – Wisły i Czarnych Jasło. Nieznacznie lepsi okazali się Czarni Jasło. Natomiast słabo dotychczas spisuje się Eagles. Nie bardzo wiadomo, czy jest to pierqwszy zespół, czy też Eagles B. Skład na razie jest  mieszany.

FB_IMG_1639962358075001Wisłoka w natarciu podczas meczu z Sockers FC Academy
W First Division drugie zwycięstwo  zanotował drugi zespół Czarnych Jasło B. Młody team Macieja Orłowskieg gra solidnie i może być jednym z faworytów tej dywizji.
Obecnie nastąpi świąteczna przerwa, a rozgrywki w tej lidze zostaną wznowione
9 stycznia 2022 roku.

WISŁA  – CZARNI JASŁO 3-5 (3-3)
Bramki: Konrad Malinowski 2, Alex Lulek – Julian Rączka, Mike Szaflarski, Łu-kasz  Szczęśniak, Mrarcin Kieta, Mariusz Waksmundzki.
Pojedynek czołowych zespołów polonijnych – Wisły i Czarnych Jasło mógł się podobać – stał na bardzo dobrym poziomie, był zażarty, a walka toczyła się o każdą piłke. Wisła prowadziła w pierwszej połowie 3-2, ale jeszcze przed przerwa   Czarni Jasło wyrównali, a po zmianie stron wyszli na prowadzenie 4-3….Dwie minuty przed końcem mogło być  4-4, ale Konrad Malinowski z dosłownie z kilku metrów trafił w bramkarza.  W Wiśle zabrakło  Dawida Wiśniewskiego, któremu właśnie w niedzielę urodził się drugi syn, oraz środkowego obrońcy Marcina    Modzelewskiego. Natomiast w Czarnych Jasło nie wystąpiło z powodu choroby aż pięciu zawodników. Dlatego brakowało zmienników. .
Jak podsumował trener Maciej Orłowski: „Kontrolowaliśmy mecz i pewnie wygraliśmy z dobrym przeciwnikiem.
Podsumowując – nieco więcej okazji stworzyli Czarni Jasło i dlatego ich wygra-na jest zasłużona.

WISŁOKA –SOCKERS  FC ACADEMY  4-3 (1-1)
Bramki: Ulises Pineda 2, Oscaar Hernades 2
Po emocjonującym spotkaniu Wisłoka Chicago prowadzona przez trenera Sła-womira Borka  pokonała Sockers FC u-19 Academy
Bardzo dobra postawa całej drużyny, która z wyniku 1-3 doprowadziła do 4-3.
W bramce było dwóch bramkarzy: Krystian Sroka oraz Jan Miazek
W barwach Wisloki Chicago wystąpił zawodnik drugoligowej Pogoni Grodzisk Wielkopolski Daniel Lukaszczyk. Wystąpił on dzięki kontaktom kierownica drużyny Marka Rasia.  Łukaszczyk urodzonych w Chicago, przebywa obecnie w „wietrznym mieście” w przerwie pomiędzy rozgrywkami II ligi,
Spotkanie prowadzone było w bardzo szybkim tempie, głośny był doping kibi-ców Wisłoki,
Na meczu obecny na trybunach gościnie również Adrian Budka, były zawodnik Widzewa Łódź.

I jeszcze dalsze zdjęcia z tego meczu

FB_IMG_1639951435767_281_29IMG_20211219_224441_221

FB_IMG_1639962274021001IMG_3782(1)IMG_20211219_191812_555IMG_20211219_224440_861IMG_20211219_191812_555                                                          Zdjęcia – Foto Wisłoka

SOCKERS FC CHICGO BLUE –  EAGLES 4-2
Bramki: Derek Hoffman, Wojtek Wójcik
Słaby występ Eagles, który grał w mieszanym składzie. Tym niemniej nie wyko-rzystano kilku dogodnych okazji do zdobycia dalszych bramek

BŁYSKAWICA  – FC MOŁDOVA 2-4 (0-2)
Bramki: Bryan  Zamorano, Patryk Knap
Mołdova to bardzo dobry zespół, na pewno prezentował się lepiej od Błyskawi-cy – jej zawodnicy grali szybciej, lepiej rozprowadzali piłkę. Może gdyby Patryk Knap będąc 3 metry od bramki nie trafił w bramkarza, a posłał piłkę obok niego do siatki, byłaby szansa na wyrównanie. W sumie mecz był w zasadzie wyrównany..
Kolejno było: 0-1, 1-1. 1-2 2-2 2-3 2-4.

JAGIELLONIA – RED DEVILS FC  1-2 (1-1)
Bramka: Arkadiusz Wodkiewicz
Przewaga Jagiellonii, ale nie potrafiono jej wykorzystać. Czterokrotnie „jaga” grała w przewadze jednego zawodnika, ale tylko raz potrafiła w takim okresie zdobyć bramkę. Rozstrzygniecie padło na 4 minuty przed końcem gry.

ODROWĄŻ – MORAVA 3-0, walkower dla Odrowąża
Pegasus miał tylko sześciu zawodników i mnie zdecydował się na grę, oddając punkty bez walki.

CZARNI JASŁO B – SOCKERS FC GRAY  5-1
Bramki: Luis  Avilas 3, Junior Alvarado
Solidny mecz młodego zespołu Czarnych Jasło, który dominował w każdej płaszczyźnie w każdym segmencie. Wszystko wskazuje na to, że z tygodnia na tydzień zespół  będzie grał jeszcze lepiej.

UNIA  CHICAGO –  SOCKERS FC BLACK  1-3
Bramka: Krzysztof Śmierzchalski
Mając tylko siedmiu zawodników do gry, trudno było sprostać młodym Socker-som.  Szybko stracono bramkę i cały mecz Unia  musiała „gonić” wynik, ale na-działa się na dwie kolejne kntry.

BŁYSKAWICA over-30 – FCMD 2  3-4 (3-0)
Bramki: Gebe  Brouzlette 2, Ivan Polanki
Prowadząc do przerwy 3-0, Blyskawica o-30 roztrwoniła po zmianie stron ten dorobek