A teraz finały…

Ostatnia kolejka regularnego sezonu przyniosła pewne zmiany w Europa Soccer League, zwłaszcza w dolnej części tabeli. Zwycięstwami zakończyły zasadniczy sezon Wisłoka, Eagles i Czarni Jasło, dotkliwe porażki dotknęły oba zespoły Wisły. Na czele nic sięnie zmieniło – w walce o tytuł potkaja się za tydzień Sockers FC 19 Academy i Wisłoka. Faworytem jest Sockers, który ukończył sezon z kompletem punktów, ale liczymy na to, że Wisłoka – przy wsparciu swoich niezawodnych kibiców – może sprawić niespodziankę.
W First Division piłkarze Jagiellonii przerwali serial bez straty punktu Błyskawicy over-30, wygrywając z nią w meczu o tytuł mistrza Grupy A rzutami karnymi 3-2, po meczu zakończonym wynikiem 3-3. .
Oto wyniki

Major Division

BŁYSKAWICA – SOCKERS FC 19 ACADEMY 1-3 (1-1)
Bramka: Łukasz Cholewa
Po raz kolejny w bramce Blshyakwicy zabrakło bramkarza. Taka sytuacja trwa od pół roku. Pomimo że brakowało kilku zawodników, Błyskawica miał swoje szanse. Wyrównującą bramkę na 1-1 zdobyła po 15 sekundach od uzyskiwania przez Sockers powadzenia. Szanse miała zarówno w pierwszej połowie, jak i w końcówce meczu.

CZARNI JASŁO – UNITED SERBS 5-2
Bramki: Dominik Jabłoński, Eduardo Gomez, Dawid Mikołajczyk, Anthony Marmoleo, Mikołaj Kowalczyk
Trener Czarnych Jasło Maciej Orłowski tak podsumował spotkanie i sezon:
.- Dobre mkiejsce na koniec. Szkoda, ze forma przyszła tak późno. Dwie wygrane pod rząd mogą cieszyć przed przygotowaniami do sezonu zasadniczego.

C1 UNITED – WISŁOKA 1-4
Bramki: Grzegorz Czarniecki 2. Wojtek Wójcik, Christian Suski
Oto opinia o meczu trenera Wisłoki Wojtka Piotrowskiego.
– Dobry mecz w naszym wykonaniu… Ani przez moment nie było pytania, kto ten mecz wygra… Graliśmy bez presji, bo finał mieliśmy zagwarantowany… Brawa dla chłopaków, bo wygrali z dobrą drezyna, która była na trzecim miejscu.
Przed nami finał za tydzień przeciwko Sockers Academy. Oni sa niepokonani I to oni będą faworytami, ale wiem że wyjdziemy I zrobimy wszystko aby sprawić naszym sympatykom niespodziankę.

EAGLES – ALBANIAN STARS 7-3 (3-1)
Bframki: Mike 2, Konrad Madej 2, Paweł Urban, Stan G, Paweł W.
Mecz był od początku prowadzony przez Eagles, który już po 15 sekundach gry zdobył pierwsza bramkę. Bardzo dobry występ Konrada Madeja, strzelca dwóch bramek. W sumie udany występ Eagles.

WISŁA A – TFS 1-2
– Zasłużona porażka w półfinale. Na ten mecz wyszliśmy lekceważąc rywala, który miał tylko jednego zawodnika na zmianę , bez ambicji i pomysłu na grę odpadamy w półfinale. Jestem bardzo rozczarowany naszą grą – powiedział trener Wisły Artur Kurzynski


First Division

UNIA CHICAGO – SCHABEN AC under-18/19 7-2 (3-0)
Bramki: Mikołajczak 2, Mike 2, Barchan, Głódź, Krystopa
Udał się w pełni rewanż Unii za środową porażkę 6-8 w zaległym spotkaniu z tym samym zespołem. Schwaben miało w środę pełny skład, Unia natomiast bla osłabiona po wtorkowym występie w lidze w Palatine.
– Dlatego bardzo chcieliśmy się zrewanżować – mówi Łukasz Mikołajczak. – Tym razem był pełny skład, Cały mecz pod naszą kontrolą. Dwie bramki straciliśmy po błędach, ale ogólnie mecz na plusie.

JAGIELLONIA – BŁYSKAWICA over 30 3-3, w karnych 3-2 dla Jagiellonii
Jagiellonia przerwała serial bez straty punktu Błyskawicy over-30. W pojedynku o tytuł mistrza grupy A First Divison zremisowała z Błyskawicą o-30 3-3. Cały czas prowadziła „jaga” – 1-0, 2-1, 3-1, 3-2 i 3-3. W rzutach karnych lepsi okazali się piłkarze Jagielllonii 3-2.. Ostatniego karnego strzelił Patryk Król, a zaraz po nim trzeciego karnego w bramce „jagi” wybronił Wojtek Siwik.
Za tydzień „jaga” stoczy pojeynek o tytuł mistrza Frst Division z mistrzem Grupy B – i FC Stars.

WISŁA B – REAL EAGLES1-4 (1-2)
Bramka Szymon Głab
Dużo nie wykorzystanych sytuacji zemściło się i w rezultacie przegrany mecz o trzecie miejsce

Over-30 Division

CZARNI STRZ. – JAGIELLONIA 5-7 (4-0)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 2, Jacek Hickiewicz, Patryk Jabłonowski – Sebastian Romanowski 3, Paweł Otachel 2, Kris Madro, Konrad Slęczka

 

Over-40
WISŁA – BOTEV CHICAGO 0-4

EAGLES – TORINO 3-6
Bra mki: Jacek L. 2, Robert J.
Po kontuzjach odniesionych na turnieju w Key West, Eagles miał tylko 7 zawodników