Czarni Jasło bliżej wicemistrzostwa

Czarni Jasło odnieśli cenne zwycięstwo w Premier Soceer League of Chicagoland. W meczu z wiceliderem C1 United pokazali się z bardzo dobrej strony i pewnie wygrali 4-2. A trzeba zaznaczyć, że z powodu kłopotów kadrowych mieli tylko 12 zawodników do gry. Tym samym zespół trenerów Tadeusza Ciężkiego i Macieja Orłowskiego zwiększył swoje szanse na tytuł wicemistrza  tej ligi. Nie przyniosły niespodzianki polonijne derby, w których Błyskawica pokonała  Wisłę.
Oto relacje

Open Division

BŁYSKAWICA  -WISŁA 4-2 (2-2)
Bramki: Dawid Silva, Artur Kielar, Hubert Szeląg, Eljak – Konrad Malinowski, Jany
Pierwsza połowa wyrównana, po przerwie wyraźnie lepsza była Błyskawica. Jej wygrana zasłużona. Mecz prowadzony z obu stron fair,  w przyjacielskiej atmosferze, bez  żadnych złośliwości.
.
C1 UNITED – CZARNI JASŁO 2-4 (1-2)
Bramki: Fernando Alvarez 2,  Łukasz  Szczęśniak. Julian Rączka
Bardzo ważny pojedynek Czarnych Jasło  z wicelidera tabeli okazał się łatwiejszy niż oczekiwano. Pomimo iż prowadzący zespół trener Tadeusz Ciężki miał problemy ze składem – i tak będzie do końca sezonu – do dyspozycji  było tylko 12 zawodników –  to jednak przez cały czas Czarni Jasło dominowali. Już w 2 min  Łukasz Szczesniak uzyskał prowadzenie, a w 20 min Alvarez podwyższył na 2-0. Tuż przed przerwą po błędzie obrony C1 uzyskało kontaktową bramkę.  Po zmianie stron dwa dalsze trafienia zanotowali Czarni Jasło i dopiero w 85 min C1 United zdobyło druga bramkę. W sumie w pełni zasłużony sukces Czarnych Jasło.

Over-30 White

STING S.C.  – POLONEZ  1-2 (0-0)
Bramki: Ali Ramirez, Łukasz Borys
Polonez cały mecz grał w dziesiątkę, a pomimo tego wyszedł zwycięsko z tego pojedynku.
.
BŁYSKAWICA  – SC OASU 1-4.
Drużyna błyskawicy O-30 przegrała  swój mecz z FC Oasu..
–  Osobiście jestem rozczarowany ostatnimi wynikami naszego zespołu – powiedział Wojtek Woźniak. –  Uważam, że składjest dobry gdyż jeszcze rok temu paru zawodników tej drużyny grało w pierwszym zespole Błyskawicy. Po pechowym remisie w pierwszej kolejce przyszło  pięć kolejnych zwycięstw i pierwsza runda to sześć wygranych i tylko dwa remisy bez meczu przegranego i oczywiście pozycja lidera w tej lidze.
 A tymczasem runda rewanżowa to w większości więcej niepowodzeń. Błyskawica o-30 w rundzie rewanżowej nie gra tak, jak byśmy tego oczekiwali i stąd spadek z pierwszego miejsca na czwarte miejsce w lidze

Over-40

EAGLES – FC SKA 3-6 (1-2)
Bramki: Paweł Otachel, Krzysztof Wiecieba, Jacek Hickiewicz
Czerwona kartka – Marcin Szmuc
Rywale dysponują mocnym składem (zawodnicy z Adrii, Hammers i Bosni), a Eagles miał problemy kadrowe. Pierwsze pól godziny w bramce stał Robert Juszczyk. Do przerwy było nieźle, później – gdy grano w osłabieniu – nasbzawodnicy opadli  z sił.