Zespoły Eagles wygrywają VI Puchar Lata

Podwójnym sukcesem Eagles zakończył się w Lawrence (Michigan) VI Puchar Lata. Pierwszy zespół w kat, open w finale pokonał Wisłę rzutami karnymi, a drużyna over-30 wygrała w finale z Chicago Force 2-0. Nieoczekiwanej porażki w walce o III miejsce w kat, open doznał mistrz Stawski Soccer League – Czarni Jasło, ulegając Jagiellonii.

Triumfator VI Pucharu lata – AAC Eagles Chicago               Foto – Jacek Jówko

Kat. Open

O I  miejsce
Eagles – Wisła 0-0 , rzutami karnymi 6-5 dla Eagles
Czerwona kartka (po dwóch żółtych) – Kuba Gurgul (Eagles
W rzutach karnych Wisła prowadziła już 2-0, a później 3-1 po celnym trafieniu Dawida Wiśniewskiego, ale wspaniale bronił Piotr Śliwa. Bramkarz Eagles obronił trzy kolejne jedenastki, co przesądziło sprawę.. Słusznie został uznany MVP turnieju.
Z przebiegu gry na zwycięstwo zasłużyła Wisła. Już w pierwszej akcji meczu Kamil Borkowski otrzymał piłkę na 10. metrze, ale nie trafił do pustej bramki. Piłka po uderzeniu Dawida Wiśniewskiego wylądowała na poprzeczce; dwukrotnie wiślaccy byli w sytuacji sam na sam z bramkarzem , ale nie potrafili pokonać Piotra Śliwy. Ich przewaga byłą wyraźna, zwłaszcza w ostatnich 20 minutach, kiedy Eagles grał w dziesiątkę.
Nie było to jednak porywające spotkanie, a w grze obu zespołów widać było zmęczenie turniejem.

Piniżej kilka zdjęć zf inałowego spotkania Eagles  – Wisła

A poniżej – tak zakończył się mecz , Piotr Śliwa obronił ostatanią jedenastkę i za moment przyjmie gratulacje od kolegów

Wszystkie zdjęcia – Foto Jacek Jówko

O III miejsce
Jagiellonia – Czarni Jasło 2-1 (0-1)
Bramki dla Jagiellonii: Łukasz Borys, Piotr Sztafa
Niespodziewana wygrana „Jagi” w pojedynku o brąz VI Pucharu Lata. W końcówce gra się wyraźnie zaostrzyła. Tuż przed końcem mecz został przerwany w związku z podejrzeniem złamania nogi zawodnika Roberto Ayala. Oczekiwano na karetkę, która jednak nie zabrała poszkodowanego zawodnika do szpitala.
***;

FINAŁ

Eagles – Chicago Force 2-0 (2-0)
Bramki: Marcin Simson, Kuba Piotrowski
Bardzo dobry pojedynek, przewyższający poziomem wiele spotkań z kat open., Przebieg spotkania ustawiła pierwsza bramka, zdobyta po rykoszecie przez Marcina Simsona w 15 min. gry. Tuż przed przerwa Kuba Piotrowski (asysta Simson) podwyższył na 2-0. Proadąc 2-0, Eagles cofnął się, czekając na okazję do kontry. Pomimo przewagi po zmianie stron i kilku okazji Chicago Force nie zdołał zdobyć nawet kontaktowej bramki. Kilkakrotnie bardzo dobrze interweniował Janusz Bosowski w bramce Eagles.’

Zwycięzca kat. over-30 – Eagles Chicago                     Foto – Jacek Jówko

Polonez – Szaflary 1-1 rzutami karnymi 4-2 dla Poloneza
Bramka dla Poloneza – Wojtek Kapuścik
Polonez cały mecz prowadzi, dopiero na 2 min przed końcem Szaflary zdołały wyrównać. Trudny mecz dla Poloneza, który w niedziele miał na zmiany tylko jednego zawdnika – prezesa Marka Rejdaka.
***’
Królem strzelców kat over-30 został Kuba Piotrowski (Eagles) 9 bramek przed Wojtkiem Kapuścikiem (Polonez) 8 bramek.

Kat. over-40

Rozegrano tylko jedno spotkanie, bowiem zgłoszony wcześniej Connection nie przyjechał na turniej.
Eagles Hickory Hills – Czarni Jasło 2-2, w rzutach karnych 4-2 dla Eagles
***
Niedzielne spotkania prowadzili dodatkowo sędziowie – Andrzej Nowak, Leszek Napierała, Jan Skinder, Marek Zacios

Uwaga- zdjęcia z VI Pucharu Lata niebawem na tej stronie!