Eagles – Wisła w finale VI Pucharu Lata

Faworyci nie zawiedli. Do finału VI Pucharu Lata w kategorii open zakwalifikowały się zespoły Eagles i Wisły. Eagles w fazie grupowej  pokonał nie bez trudu dobrze spisującą się Polonie Cleveland . Wynik bezbramkowy w tym meczu  utrzymywał sie przez większa cześć meczu, a po utracie bramki goscie z Cleveland stworzyli kilka groźnych sytuacji spychając Eagles do głębokiej obrony.
Niełatwo bylo także “orłom” w pojedynku z Dabrovią, kiedy po szybkim prowadzeniu 2-0, później długo utrzymywał się wynik 2-2. Dopiero w ostatnich siedmiu minutach Eagles  zdobył dwie bramki. W ćwierćfinale „orły” rozgromiły Halnego 9-0, a w półfinale dość łatwo uporały się z Jagillonją 3-0.
Natomiast Wisłą w spotkaniach grupowych wygrała po 2-0 z Jagą i Igloopolem, w ćwierćfinale nie rozstrzygnęła spotkania z Dąbrovi a, bezbramkowo remisując 0-0. W karnych wygrała 3-2, Doszło jednak do pomyłki sędziego, który po trzech kolejkach przy stanie 3-2 dla Wisły zakończył mecz, ogłaszając wygraną Wisły. Po chwili na skutek protestu Dabrovii, oba zespoły powróciły na boisko, by dokończyć egzekwowanie dwóch ostatnich kolejek jedenastek. W tym momencie jednak Dabrovia zachowała się fair, rezygnując z dokończenia strzelania karnych i pogratulowała Wiśle awansu do półfinału. W półfinale Wisła wygrała. nadspodziewanie wysoko, bowiem 5-0 z Czarnymi Jasło.
W kat. over-30 w finale zagrają Eagles i Chicago Force. Te dwa zespoły przed startem uważane były za faworytów. Tak więc i tutaj nie doszło do niespodzianek. W over-40 nie przyjechało Conenction, zatem na placu boju pozostały tylko dwa zespoły – Czarni Jasło i Eagles Hickory Hills.
Oto relacje

Kat. open

ĆWIERĆFINAŁY

Connection – Jagiellonia 0-1 (0-0)
Bramka: Damian Łysek z rzutu karnego
Życiowy sukces Jagiellonii, która wyeliminowała groźny zespół z ligi Metropolitan. Po zdobyciu prowadzenia „Jaga” cofnęła się i rozpaczliwie broniła wyniku. Jak widać skutecznie, zresztą Jagiellonia zawsze słynęłą z umiejetnisci gry obronnej.

Wisła – Dąbrovia 0-0, rzutami karnymi 3-2 dla Wisły
Kierownictwo i zawodnicy Wisły dziękują Dabrovii za wzorowe zachowanie – zarówno w czasie spotkają jak i w kontrowersyjnej sytuacji przy egzekwowaniu rzutów karnych.

Eagles – Halny 9-0

Czarni Jasło – Polonia Cleveland 2-1
Bramki: Rafał Zalewski 2

PÓŁFINAŁY

Eagles – Jagiellonia 3-0 (0-0)
Bramki: Kuba Gurgul,. Art. Garza, Boby Gurbic
Zacięty pojedynek. Jagiellonia, grająca ostro, na pograniczu faulu sprawiała – zwłaszcza w I połowie – sporo kłopotu Eagles. Po przerwie dominacja Eagles już była wyraźna , czego efektem trzy bramki.

Wisła – Czarni Jasło 5-0 (2-0)
Bramki: Piotr Łagowski 2, Dawid Wiśniewski, Mateusz Pytel, Jorge Alvarez
Czerwona kartka (po dwóch żółtych) Marek Szczęśniak (Czarni Jasło)
Ciekawy, na dobrym poziomie stojący pojedynek. Czarni Jasło nie nastawili się na obronę, a przeciwnie – zagrali otwartą piłkę z bardziej renomowanym rywalem. Przegrali zasłużenie, ale właśnie otwarta gra sprawiła, ze stracili aż pięć bramek. Na dodatek w drugiej połowie grali w dziesiątkę.