Zagłębie i Stal Mielec wygrywają

W inauguracji halowego sezonu w lidze National zanotowalismy dwie wygrane i dwie porazki. W Major Division przegraly – i Wisla, i Warta, natomiast w First Divsion oba nasze zespoly– Zaglebie i Stal Mielec  zanotowaly zwyciestwa. First Division w hali  zostala powiekszona do 18 druzyn, tak wiec w kazdej kolejce w  tej dywizji rozgrywanych jest az 9 spotkan. Ne ma w hali tej ligi Second Division , od klku lat nie ma takze over-30 Division.
Oto szczególy
WISŁA – CHICAGO FIRE under-23 1-6 (1-3)
Bramka: Kamil Krawiec
Nieudany początek dla zespołu Wisły. Trener Stanislaw Urban miał do dyspozycji tylko jednego zawodnika na zmiany, wiec w drugiej połowie wiślakom troche brakowło sil w pojedynkach z młodszymi rywalami.
Specjalnie widac bylo dziury w obronie, ale i z przodu brakowalo Kuby Gurgula, który zreszta nie przepada za gra w hali.
Podobno byto ostatni mecz Marka Wiśniewskiego w charakterze menedżera Wisły.

Trener Stanislaw Urban i jeden zwodnik na zmiany – tak prezentowała się  ławka Wisły

Zdjęcia – Jacek Jówko
WARTA – TRI CYCLES SC  3-4 (1-1)
Bramki: Jonathan Hernandez,  Kevin Gomez, Apanachio Romo
Warta ze strzalo Hernandeza objęła prowadzenie 1-0, ale niebawem ten sam zawodnik strzelil… samobójczą bramke. Po przerwie końcowy wynik bylł sprawą otwartą do ostatnich sekund. Włąśnie wtedy – przy stanie 3-3 strzelał Gomez, bramkarz odbił piłke, ale nie mial kot jej dobić do pustej bramki. W natychmiastowej kontrze Tricycles zdobył  zwycięską branke.  Tak więc zamiast 4-3 dla Warty, skończyło sie porażką 3-4.
.
First Division
ZAGŁEBIE – GREMIO FC A 6-5 (3-2)
Bramki: Łukasz Mikolajczak 2, Garcia Jose, Lukasz Szpara, Łukasz Borys, Mariusz Szarnowski
Dobry mecz Zagłębia, pomimo iż zabraklo kilku zawodników, m. in.  Darka Misterki. Pierwsza połowa ukladala sie pomyąlnie dla naszego zespołu, który prowadzłl kolejno 2-0, 3-1;  po przerwie nastąpiła jednak wymiana ciosów – było 4-4, 5-5 i na 2 min, przed końcem padła zwycięska dla Zagłębia bramka. Pawel Bartusiak miał do dyspozycji 18. zawodników i zapowiada kolejne wzmocnienia.

Odprawa trenera Pawła Bartusiaka z zawodnikami Zagłębia

STAL MIELEC – STARE BYKI 4-2 (1-1)
Bramki: Sebastian Mielcarek 2 Sebastian Depa, Waldek Gołąbbek
Zasłużone zwycięstwo Stali. Wiecznie młody Sebastian Mielcarek bardzo lubi grę w hali. Potwierdził to w piątkowy wieczór, zdobywając dwie bramki.