Za wcześnie na gratulacje dla Eagles over-30

Pojedynek lidera Eagles z wiceliderem United Serbs w over-30 Il. Metropolitan A.H. Soccer League zakończył się remisem 2-2. Oznacza to, że Eagles nie jest jeszcze mistrzem ligi i z ewentualnymi gratulacjami trzeba poczekać przynajmniej do następnego spotkania „orłów”, a to nastąpi dopiero za 2 tygodnie (ze Schwaben). Przewaga Eagles nad United Serbs pozostaje bez zmian – 5 punktów, a do zakończenia rozgrywek mamy jeszcze dwie kolejki.
W over-40 Division po remisie Calisii z Liths, szanse naszego zespołu na wygranie tej Dywizji znacznie zmalały, jeśli  w ogóle nie zostały zaprzepaszczone. W over-50 Division polonijne derby przyniosły wygraną dla Eages, który ma wciąż szanse wywalczenia drugiego miejsca, czyli spotkamia sie raz jeszcze z mistrzem dywizji – Royal-Cracovia, tym razem w walce o Puchar Ligi.
Oto relacje

CHICAGO FORCE – LIONS 2-1  (0-1)
Bramki: Ryszard Surdel, Piotr Kiełbasa
Wyrównany pojedynek, z tym że Force stworzyło więcej okazji do zdobycia dalszych bramek. Ponownie były problemy kadrowe – na mecz zgłosiło się tylko 11. Zawodników Force, nie było nikogo na zmiany.

UNITED SAERBS – EAGLES 1-1 (0-0)
Bramka: Rafał Popko
Bramki padły dopiero na 15 minut przed końcem gry. Najpierw  z rzutu karnego (przypadkowe zagranie ręką) Serbowie zdobyli prowadzenie,  w dwie minuty później Eagles wyrównał. Pierwsza połowa należała do United Serbs, druga do Eagles. W naszym zspole  zabrakło Żurowskiego, Kluski, Otachela, Kowala i Korzeniewskiego.

WISŁĄ – GREEN-WHITE  2-1 (0-1)
Bramki: Tomek Róg, Krystian Hańczyn
Niezły mecz w wykonaniu  Wisły. Jedyna bramka dla Green-White padła z ewidentnego spalonego (ok,5-7 metrów). Green-Whita grało agresywnie, zbyt ostro i zarobiło kilka żółtych kartek.

CRACOVIA – RAMS 1-2 (0-1)
Bramka: Andrzej Gąsienica
Jedno z lepszych spotkań w tym sezonie Cracovii, prowadzone w szybkim tempie – niestety bez punktów.

Walka o piłkę w meczu Cracovia – Rams           Foto – Marek Krawczyk

CALISIA – LITHS 2-2 (1-1)
Bramki: Krzysztof Brzowski 2
Ten mecz może przesądzić o utracie szanse Calisii na tytuł. Niestety wciąż braki kadrowe, Calisia wystąpiła bez sześciu podstawowych zawodników, największe braki w linii ataku ,a szczególnie nieobecność Arka Wałęgi. Z konieczności ostatni stoper Krzysztof Brzowski został przesunięty do przodu i… zdobył dwie bramki.
Przy stanie 2-2, w końcówce spotkania, Jurek Kociołek został sfaulowany  w  polu karnym, ale sędzia nie podyktował rzutu karnego/

Over-50 Division

EAGlES  – ROYAL –CRACOVIA 3-1 (0-0)

Bramki:  Jerzy Kociołek 3 – Waldek Krakowiak

Wprawdzie Royal-Cracovi objął prowadzenie 1-0 ale później hat trickiem popisał się Jurek Kociołek i walczący z determinacją piłkarze Eagles [przedłużyło szanse na zajęcie drugiego miejsca, co dałoby szanse walki o puchar Ligi – z Royal-Cracovią. Poza strzelcem bramek, wyróżnić trzeba w zwycięskim zespole bramkarza Bogdana Lowczyka.