Za tydzień rozstrzygnięcie?

W LowellFood Liga Podhalańska także były problemy z aurą – spotkanie Szaflar z Ratułowem rozpoczęło się   z 45 min. opóźnieniem. Faworyci wygrali  i Odrowąż być może już za tydzień świętować będzie obronę tytułu. Pod warunkiem, że wygra z Szaflarami. Zapowiada się, że będzie to mecz nie tylko kolejki , ale być może całego sezonu, W razie wygranej Odrowąża, ten zespól utrzyma do mety pierwszą lokatę; w wypadku zwycięstwa Szaflar, szanse na tytuł będzie miał także jeszcze  Czarny Dunajec –  pod warunkiem, że wygra swoje trzy ostatnie spotkania – w tym  z Odrowążem i Szaflarami.
Oto relacje i aktualna tabela

HALNY – ORAWA 3-3 (1-1)
Bramki: Wayne Gentile, Tomasz Dubiel, Alex Ayala – Roman Koszat, Andrzej Gąsienica, Brandon Thomas.
Orawa dwukrotnie prowadziła  – najpierw 1-0, i później 3-2, wyrównująca bramkę Haly zdobył na 3 minuty przed końcem.
Pomimo utraty kolejnych dwóch punktów kapitan Orawy Ryszard Bury był po meczu w pogodnym nastroju:
– Wyniki wprawdzie nie są na miarę oczekiwań,  ale najważniejsze że atmosfera w zespole jest bardzo dobra, taka jak wówczas, gdy byliśmy mistrzami – powiedział. –  Nie wiem, dlaczego nam nie idzie, skald mamy nawet chyba silniejszy, Ten sezon już odpuszczamy, myślimy już o następnym sezonie.

TECHNICRAFT PODCZERWONE – ODROWĄŻ 0-6 (0-6)
Bramki: Arek Franos 3, Krzysztof Sitarz 2, Krystian Ustupski
Gładkie zwycięstwo Odrowąża. Wszystkie bramki padły już w pierwszej połowie. Po zmianie stron jakby coś się zacięlo w zseple mistrza ligi  i więcej trafień do siatki już nie było.

SZAFLARY – RATUŁÓW  10-3
Bramki: Artur Kucharski 3, Wojtek Kamiński 2, Tomasz Łojek 2, Andrzej Kamiński, Artur Krzysiak, Andrzej Furczoń z rzutu karnego – Piotr Kwintal 2, Stanisław Rypel; czerwona kartka (za dwie żółte) – Jan Długopolski (Ratułów)
Udany sprawdzian Szaflar przed decydującym o tytule spotkaniu z Odrowążem. Ratułów miał tylko 11. zawodników, a kończył  spotkanie w dziesiątkę. Władek Ciężczak przyznał, ze dopóki będą tworzyli zespól raczej over-50, a nie będzie młodzieży, to trudno liczyć na sukcesy.
1. Odrowąż        11    28    47-15
2. Szaflary        10    23    41-17
3. Czarny Dunajec    10    21    25-2
4. Orawa        10    13    27-25
5. Halny            10    11    31-20
6. Ratułów        11    10    18-45
7. Podczerwone        11    7    19-48