Wygrane zespołów Wisły, porażka Warty Blue

Coraz bliżej do zakończenia sezonu w halowej lidze National. Pozostały tylko dwie kolejki plus play off. W tej decydującej fazie rozgrywek w Major Division  udział ma zagwarantowany  Warta Blue, a blisko awansu jest Wisła A , która finiszem  „wyrwała” zwycięstwo w pojedynku z Wartą Red, pomimo iż na 1.5 min. przed końcem przegrywała  2-4. W First Division awans do play off mają zapewniony  Warta White i Wisła B, minimalne szanse  ma jeszcze Stal Mielec. Dużo zależy od wyniku  jej najbliższego  spotkania z   FC Kosovo.
Oto relacje

WISŁA A – WARTA RED 5-4 (1-2)
Bramki: Marco Alvarez 3, Jose Alvarez 2 –  Ramirez, Jimenez, Aldor-sun,  Monteon
Szczęśliwa wygrana Wisły, która jeszcze na 1.5 min przed końcem meczu przegrywała 2-4. Warta miała w tym okresie kilka dalszych 100-proc sytuacji do podwyższenia rezultatu.  Dramatyczna końcówka, w której zawodnicy Wisły pokazali charakter, walcząc do samego końca o odrobienie strat. W ostatnich 39 sek. gry zdobyli dwie bramki i z przegranych stali się wygranymi.
Prowadzący zespól z boksu – w zastępstwie zawieszonego trenera Marka Wiśniewskiego – Krzysztof Łagowski miał tylko ośmiu zawodników do gry.

WARTA BLUE – CHICAGO STARS 5-9 (3-5)
Bramki: Obilo 2, Rasic, Montian, Adame
Nieoczekiwana porażka Warty Blue, która wcześniej zapewniła sobie pierwsze miejsce w sekcji na koniec sezonu. Być może właśnie ten fakt sprawił, że zawodnicy Warty podeszli na zbyt dużym luzie do meczu. Zawiodła defensywa, popełniając sporo błędów.

W sekcji czerwonej Major Division  na czele Albanian Stars 36 pkt;… 5. Warta Red 8 pkt; w sekcji niebieskiej prowadzi Warta Blue 34 pkt przed Chicago  Fire under-23 – 24 pkt i Wisłą A – także 24 pkt. Czwarty w tabeli  Berber Stars ma na koncie 22 pkt.

WISŁA B – ALBANIA FC 6-3 (5-1)
Bramki: Konrad Malinowski  3, Mateusz Makowiec, Artur Giedroyć, Alex Lulek
Pewna wygrana młodego zespołu Wisły B nad liderem sekcji czerwo-nej. Zwłaszcza w pierwszej połowie wiślacy zagrali doskonale. Był to najlepszy mecz zespołu Staszka Pytla w tym sezonie, Wprawdzie po przerwie – mając wysokie prowadzenie – Wisła cofnęła się, grając bardziej defensywnie i mecz si e wyrównał, ale zwycięstwo do końca nie podlegało dyskusji. .

STAL MIELEC – JAGIELLONIA 5-4 (0-3)
Bramki: Ryszard Surdel 2, Grzegorz Rebisz 2, Sebastian Depa  Łukasz Borys 4
Pierwsza połowa bardzo dobra w wykonaniu Jagiellonii.  Czy na drugą połowę jej zawodnicy wyszli zbyt pewni końcowego zwycięstwa? – Nasi w drugiej odsłonie byli zbyt… leniwi – podsumował trener Piotr Sztafa.
Przeciwnie Stal Mielec, która zaczęła fatalnie, ale z upływem gry było coraz lepiej. Pomimo iż przegrywa la 0-2, a później nawet 2-4, walczy-ła do końca.

HNK PRIMORAC – WARTA WHITE 2-3 (0-3)
Bramki:  Manuel Ramirez, Truilio, Espinoza
Pomimo iż w zespole Warty zabrakło dwóch napastników, pierwsza polowa bardzo dobra i pewne prowadzenie. Później trochę błędów spowodowało, że rywale zdobyli dwie bramki . W końcówka Warta grała w przewadze liczebnej, ale nie potrafiła udokumentować jej kolejną bramką.

DĄBROVIA – WINGED BULL B 3-0, walkower
Zawodnicy Winged Bull B nie zgłosili się do meczu.

OLYMPIAKOS  CHICAGO – WISŁOKA 2-3 (11-2)
Bramki: Konrad Ślęczka, Kacper Wojak, Stanisław Biesiada
Skromny wynik końcowy, ale przez cały czas przewaga Wisłoki nie podle-gała dyskusji. Olympiaksos zaczął mecz w… czwórkę, później doszło jeszcze dwóch zawodników, tak że Wisłoka miała ułatwione zadanie. Ale pewnie nie chciała zanadto skrzywdzić osłabionego przeciwnika.

W  First Division w red section na czele Albania FC  32 pkt przed Wisłoką 29 pkt  i HNK Primorac – także 29 pkt; 4. Dąbrovia  10 pkt; 5. Jagiellonia 8 pkt;
W blue section na czele Warta White 36 pkt przed Wisłą B 30 pkt;… 4. Stal Mielec 20 pkt (strata czterech punktów do trzeciego w tabeli FC Kosovo ).