Wygrane Wisły, Warty i Jagiellonii

Nadal trwa doskonały serial piłkarzy  Wisły, którzy w trzeciej kolejce halowej ligi National po świetnym spotkaniu pewnie pokonali Chicago Stars 4-0. Pomimo tego spadli z pierwszego na drugie miejsce w blue section, gdyż Chicago Fire rozgromiło Zagłębie aż 8-0 i w tabeli wyprzedza Wisłę trzema bramkami. W red section pierwsze miejsce utrzymała Warta  po zwycięstwie nad Adrią B 6-4. Wicelider Adria  z trudem pokonała  Tiranę 4-3  w spotkaniu, w którym zanosić sie  na sensacje.

Tak padła druga bramka, zdobyrta przez Dawida Wiśniewskiego w meczu Wisły z Chicago Stars     Foto – Jacek Jówko
W First Division dramatyczny ,ale zwycięski mecz Jagiellonii z  Chicago Dynasty  i porażka Stali Mielec z Assyrian SC 2-4. Jeśli do tego dodamy klęskę Zagłębia, to trzecią kolejke można uznać za średnio udaną dla polonijnych zespołów.

CHICAGO FIRE U-23 – ZAGŁĘBIE 8-0 (3-0)
Młody, wybiegany zespól Chicago nie nie dał szans Zagłębiu, które tym samym sprawiło przykry prezent świąteczny swojemu prezesowi Pawłowi Bartusiakowi. Szybko stracone bramki w pierwej połowie załamały zespól.  Nie będzie łatwo Zagłębiu zdobywać punkty w najwyższej klasie rozgrywkowej

Powyżej i poniżej kilka bramek w meczu Zaglebia z Chicago Fire under-23 – niesttey wszystkie  gole wylądowały w siatce Zagłębia

A to już koniec meczu – wynik – jak wyżej….

Wszystkie zdjęcia – Foto Jacek Jówko

CHICAGO STARS – WISŁA 0-4 (0-1)
Bramki: Dawid Wiśniewski 2, Kamil Borkowski, Kazimierz Balosz
Kolejny, bardzo dobry mecz młodego zespołu Wisły. Grając 4 minuty w osłabieniu (dwie kary dla Piotra Lagowskiego) wiślacy nie dali sobie strzelić bramki. Wiślacy „wybiegali” to zwycięstwo. Na specjalne wyróżnienie zasłużył znakomicie spisujący się w bramce Borys Kapinos, a  Dawid Wiśniewski ma już na koncie 5 strzelonych bramek.

Tak się zaczęło – Dawid Wiśniewski zdobywa pierwszą bramke dla Wisły – a poniżej kilka dalszych zdjęć z tego meczu

Radość w boksie Wisły po zdobyciu czwartej bramki

Panie sędzio, to bylo inaczej… trener Stanisław Pytel interweniuje…

Kolejna udana interwencja bramkarza Wisły – i tym razem bramki nie będzie        Zdjęcia – Jacek Jówko

WARTA – ADRIA B 6-4 (1-2)
Bramki: Kemis Gomez 2, Marcelo Abayayni, Krystian Ontiveroz, Anito Dinuzo,  Sam Vanaria
Dobry mecz Warty, zwłąszcza w drugiej połowie. Pomimo pewnych problemów (kontuzje obu bramkarzy) Warta pewne wygrała, chociaż przegrywała  0-2. Później jednak wyszła na 6-3 i dopiero po niepotrzebnym błędzie obrony straciła trzecią bramkę. W piątek Warta miała tylko jednego napastnika i jednego pomocnika, a pozostali to obrońcy i zawodnicy z… ławki.

ASSYRIAN SC – STAL MIELEC 4-2 (1-0)
Bramki: Robert Łosiewicz, Paweł Pytel
Ten mecz nie wyszedł Stali. Wparwdzie optyczni e przeważała , ale rywale skutecznie kontrowali. Stal przegrywała już 0-4 i dopiero w końcówce zdobyła dwie bramki.

JAGIELLONIA – CHICAGO DYNASTY 5-4 (2-1)
Bramki: Łukasz Borys 5
Pomimo iż Jagiellonia wystąpiła w osłabieniu – bez braci Rafała i Damiana Łysków oraz Mateusza i Dominika Góreckich, zasłużenie pokonała Chicago Dynasty. „Jaga” cały czas prowadziła a przeciwnik „gonił” wynik, zmniejszając dystans do jednej branki. Mecz tudnjy, ostry, pełen dramaturgi. W końcówce Jagiellona grała przez cztery minuty w osłabieniu i w tym okresie straciła czwarta bramkę, ale dowiozła wygraną do końca. Trener Stanisław Łysek zwrócił uwagę na niewłaściwe  zachowane się  Mateusza Jasińskiego, który bezpośrednio po zakończeniu 2 min kary zaczął dyskusje z sędzią, za co natychmiast otrzymał kolejne dwie minuty.
Uwaga – zdjęcia ze spotkań Wisły oraz Zagłębia – niebawem na tej stronie!