Wygrane Force i Wisły over-40 na inaugurację

W inauguracyjnej kolejce nowego sezonu Il. Metropolitan A. H. Soccer League w over-30 Division Chciago Force wygrało , natomiast spotkanie Eagles z Liths zostało przełożone. W starszej, over-40 Division ciekawe polonijne derby: Eagles – Wisła, przyniosły wygraną Wiśle, pomimo iż do przerwy Eagles powadził 2-0. – Ale jak przy tym stanie nie wykorzystuję się kilku okazji do podwyższenia rezultatu, to trudno się dziwić, że za chwile wykorzystali je wiślacy – powiedział zdobywca obu bramek dla Eagles Janusz Gurgul.

CHICAGO FORCE – CONNECTION 2-1 1-0)
Bramki: Robert Łosiewicz, Sławek Worek
Wyrównane spotkanie, ale o jedna bramkę więcej miał na koncie Force. Zespół doznał poważnego wzmocnienia – doszedł bardzo dobry bramkarz Andrzej Palichleb, ponadto także Sławek Worek.
Spotkanie z  powodu nie włączenia  sztucznego oświetlenia zostało prze sędziego przerwane na 7 min, przed końcem.

EAGLES – LITHS – przełożone

EAGLES – WISŁA 2-3 (2-0)
Bramki: Janusz Gurgul 2 – Marek Wiśniewski, Miros Novicki, Tomek Róg
Ciekawe, polonijne derby. Pojedynek wyrównany, obie strony  miały po kilka niewykorzystanych sytuacji. Wygrała Wisła, pomimo iż do przerwy przegrywała 0-2. Decydującą o zwycięstwie bramkę zdobył Tomek Róg na 9 min  przed końcem gry, kiedy poszedł od połowy boiska, minął kilku rywali  i  celnie uderzył.

GREEN-WHITE – CRACOVIA 3-0 (1-0)
Wygrała drużyna lepsza. Pierwsza połowa w miarę wyrównana, w drugiej odsłonie zawodnikom Cracovii po prostu zabrakło sił. Green-White wówczas przycisnął i zdobył dwie kolejne bramki. Cracovia w tym sezonie grać będzie w zasadzie w  ub, rocznym składzie. Zabrakło dobrego zawodnika w środku pola –  Słowaka Jaro Kurty, który w hali doznał kontuzji i będzie pauzował co najmniej przez miesiąc.

UNITED SERBS – CALISIA 2-1 (2-1)
Bramka: Artur Macko
Wyrównany pojedynek, Calisia miała tylko jednego zawodnika na zmiany i to być może przesądziło o porażce. Inna sprawa, ze w końcówce arbiter mógł podyktować rzut karny za faul na Arku Wałędze, ale „puścił” grę