Czarny Dunajec czy Szaflary?

Druga kolejka wiosennej rundy sezonu 2015/2016 w Lowell Foods Liga Podhalańska zawęziła grono kandydatów do tytułu. Po porażce Halnego  z Orawą w  walce o mistrzostwo liczą się tylko dwa zespoły – obrońca tytułu Czarny Dunajec i Szaflary. Orawa, która awansowała na trzecie miejsce, ma już 6 pkt straty do lidera, a czwarty w tabeli Halny aż 7 punktów straty. W następnej kolejce mecz prawdy: Czarny Dunajec – Szaflary.  W razie wygranej Dunajca, ten zespół w praktyce zapewni sonie tytuł; w razie wygranej Szaflar walka będzie  toczyła się  do końca. Trzecie,  ostatnie miejsce na podium miejsce na koniec sezonu przypadnie Orawie lub Halnemu.
Oto szczegóły i aktualna tabela

WATRA-BIAŁKA – CZARNY  DUNAJEC  0-6 (0-2)
Bramki: Tomek Cikowski 2, Paweł Rychtarczyk 2 (w tym jedna z rzutu karnego), Roger Ciszewski, Kyo Breitenbach
Pierwsza połowa słaba, po przerwie Dunajec podkręcił tempo. Watra-Białka ostatecznie poddała się, gdy przy stanie 2-0 Franek Galik ręką w polu karnym ratował przed utratą bramki. Rzut karny pewnie wykorzystał Paweł Rychtarczyk, a Białka, grając już do końca meczu w 10-tkę, nie miała nic do powiedzenia. .

RATUŁÓW – SZAFLARY 1-7 (0-2)
Bramki: Mateusz Opila – Patryk Paprocki 3, Ryszard Surdel, Williams, Alex  Budac, Kuba Miętus
Bohaterem tego spotkana był  52-letni bramkarz Ratułowa Józef Bryjak. Jak obliczyli obserwatorzy, aż siedmiokrotnie wychodził z opresji w sytuacjach „sam na sam”. Gdyby nie on, wynik pewnie byłby dwucyfrowy. Trzy bramki padły w ostatnich siedmiu minutach – dwie dla Szaflar i honorowe trafienie na 6-1 dla Ratułowa.  Bramka Mateusza Opili była zresztą efektowna –  minął on kilku rywali i pewnie uderzył do siatki.

PODCZERWONE – ODROWĄŻ  2-3 (2-0)
Bramki: Grzegorz Dzierdzik, Ryan – Michał Matuszak, Jordan  Bielfit, Adis Yoyulmazoglu
Dwa oblicza spotkania. Do przerwy lepiej spisywało się Podczerwone, które prowadziło 2-0 , a Odrowąż nie podejmował walki. Po zmianie stron zawodnicy Odrowąża zaczęli grać bardziej agresywnie  i przyniosło to skutek.

Poniżej kilka zdjęć z mcezu: Odrowąż – Podczerwone

Zdjęcia – Marek Krawczyk

HALNY – ORAWA 2-3 (2-2)
Bramki: Bogdan Gal, Diego Gonzalez – Stefan Mijatovic 2, Piotr Chrobak
Kiedy po 8 minutach gry Halny prowadził 2-0, wydawało się, że to on zgarnie komplet punktów. Tymczasem  jeszcze  przed przerwa, w 23  i 26 min Stefan Mijatovic zdobył dwie bramki, a w 66 min Piotr Chrobak zaliczył kolejne trafienie dla Orawy. Przełomowym momentem spotkania była  czerwona kartka w 60 min dla Ivana Rodrigeza z Halnego (po dwóch żółtych – najpierw za bójkę, a następna za dyskusje z sędzią). Grając w osłabieniu Halny nie zdołał wyrównać stanu pojedynku.

1.    Czarny Dunajec        9    22    35-13
2.    Szaflary              9    20    37-16
3.    Orawa                   9    16    23-20
4.    Halny                   9    15    27-13
5.    Odrowąż                 9    9    16-18
6.    Watra-Białka        9    9    15-35
7.    Podczerwone        9    7    12-29
8.    Ratułów                  9    4    13-32