Wygrane Eagles i Czarnych Jasło

Udana była trzecia kolejka halowej ligi Metropolitan dla naszych zespołów. Eagles wygrał w Major, a Czarni Jasło w First Division. Dzięki wygranej Eagles awansował na trzecie miejsce z 6 pkt. Tyle samo punktów mają drugi w tabeli Sockers i czwarty – International. Przewodzi stawce Schwaben, jedyny zespół, który jeszcze nie stracił punktu.

Tak się zaczęło – Łukasz Szczęśniak strzela pierwszą bramkę dla Czarnych Jasło       Foto – Jacek Jówko

W First Division Czarni Jasło rozgromili kolejnego przeciwnika – Lions aż 7-0. Spotkane z tym zespołem miało być sprawdzianem możliwości Czarnych w tej dywizji, ale przeciwnik nie stworzył większego zagrożenia i stąd wysoki wynik. Czarni mają komplet 9 pkt i zajmują drugie miejsce za Connection, ustępując liderowi jedynie gorszym bilansem bramek: Czarni mają: 21-1 w bramkach , a Connection 28-2. Coraz bardziej wydaje się prawdopodobne, że te dwa zespoły walczyć będą o prymat.

EAGLES – HELLENIC 5-2 (0-1)
Bramki:  Marek Golik 2, Stan Micic, Kuba Gurgul, Patryk Gorajewski
Początek spotkania nie zapowiadał pewnego zwycięstwa Eagles, bowiem po pierwszej połowie Hellenic prowadził 1-0. Druga połowa była już bardzo dobra w wykonaniu naszego zespołu i Eagles nie dal najmniejszych szans rywalowi. Po raz pierwszy w obecnym sezonie halowym pokazał się w zespole „orłów” Kuba Gurgul, który wrócił z Seattle. Zespół, w którym w tamtejszej zawodowej lidze występowało kilku zawodników Eagles na czele z Piotrkiem Śliwą – rozpadł się. Gurgul powrócił do Chicago i od razu wpisał się na listę strzelców. Pozostali pozostali na Zachodnim Wybrzeżu,  przechodząc do innych klubów.
W pozostałych spotkaniach:
Green-White – International 1-2; Sockers – Kickers 4-3; Schwaben – United Serbs 6-2; Vikings – Rep. Srpska 4-2

CZARNI JASŁO – LIONS 7-0 (4-0)
Bramki: Kamil Szczęśniak 4, Marek Szczęśniak 2, Marcin Pieniążek’
Bardzo dobry występ zespołu  Czarnych Jasło, którzy górowali pod każdym względem.

Piotr Hachaj niewiele miał pracy, ale tym razem znakomcie obronił uderzenie z najbliższej odległości. A poniżej kilka dalszych ujęć z meczu Czarnych Jasło z Lions

Wszystkie zdjęcia – Foto Jacek Jówko

Magic – Tesla 7-5; Fire u-23 – Rpe. Srpska B 6-6; Morava – Connection 2-13; Inter – FC Minyor 8-0; Wings – International 7-3