Wygrane Czarnych Jasło, Jagiellonii i Unii Chicago

Ze zmiennym szczęściem walczą polonijne zespoły w Premier Soccer League of Chicagoland. Drugie zwycięstwo zanotowali Czarni Jasło. Tym razem pokonali w polonijnych  derbach Wisłokę. Wygrała także Unia Chicago, prowadzona przez nowego trenera – Łukasza Mikołajczaka. Bez gry zdobyła punkty Jagiellonia.. Nadal nie wiedzie się Wiśle. Po remisie z  Thunder Soccer Club, tym razem wiślacy ulegli występującemu w rezerwowym składzie Chicago Athletic S.C. W over-30 Division White Polonez po zwycięstwie nad FC Oasu, zreisował z bardzo sim zespołem Levski S.C.

received_839594586911462001Tak padła pierwsza bramka dla Czarnych Jaslo z Wisloka. Zdobył ją  Marcin Kieta                     Foto – Jacek Jówko

WISŁA – CHICAGO ATHLETIC S.C. 1-4 (0-3)
Bramka: Dawid Wiśniewski
Kolejny słaby mecz Wisły.  Trzy bramki ma na sumieniu młody bramkarz Patryk Mieczkowski. Fatalna dyspozycja strzelecka.  Już w pierwszej połowie 100-proc, sytuacji nie wykorzystali: Konrad Malinowski (dwukrotnie), Kuba Łapiński i Dawid Wiśniewski. Dopiero przy stanie 0-4 honorową bramkę zdobył Dawid Wiśniewki.
Nie ma wytłumaczenia, to był kolejny, bardzo słaby nasz występ – skwitował trener Marek Wiśniewski.  – To prawda,  że my graliśmy, a oni strzelali bramki. Ale to nas nie tłumaczy.

CZARNI JASŁO – WISŁOKA 3-1 (2-0)
Bramki: Marcin Kieta 2, Konrad Madej
Pewna wygrana Czarych Jasło, a  wynik jest najmniejszym wymiarem kary.
A tak skomentował to wydarzenie Marek Ras z zarządu Wisłoki:
– Mecz na dobrym poziomie ze strony obu drużyn. Szybko stracona bramka już w 5 in ustawiła przebieg  gry. Przed przerwą padła jeszcze jedna bramka z kontry. Druga połowa dobra w wykonaniu Wisłoki, prowadziliśmy grę, ale zabrakło szczęścia w wykończeniu. Trzecia bramka padła po zdecydowanym błędzie sędziego i nie powinna być uznana. Od 70 min graliśmy w 10-tce, po drugiej żółtej kartce dla naszego zawodnika.

Poniżej – dalsze zdjęcia z tego meczu

received_291491475952095001received_514270063339095001Zdjęcia – Jacek Jówko

JAGIELLONIA – RED DEVILS S.C.  3-0, walkower dla Jagiellonii

First Division

UNIA CHICAGO –  FC MOŁDOVA  3-2 (2-1)
Bramki: Krzysztof Święch 3
Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem 1-0, chociaż powinno być 3-0 (dwie znakomite dalsze okazje miał Krzysztof Swięch). Pomimo iż po przerwie czerwoną kartkę zobaczył Artur Kurzyński, a w 82 in Piotr Polak,  Unia potrafiła dowieźć do końcowego gwizdka skromną przewagę. Na specjalne wyróżnienie zasłużył Patryk Iwanek, znakomicie radzący sobie w środku pola.
Z funkcji trenera Unii zrezygnował Dark Pawlik, jego miejsce zajął na powrót Łukasz Mikołajczak. Po kontuzji kolana powrócił do  gry  Jakubik.

Over-30 Division White

POLONEZ – LEVSKI S.C. 2-2 (1-1)
Bramki: Wojtek Kapuścik
Bardzo dobry mecz Poloneza zawyżywszy na fakt, że zespół w ogóle nie trenował, ani nie grał sparringów. Pierwszą bramkę w meczu zdobył Levski; wyrównał Wojtek Kapuścik, a po  przerwie Polonez objął prowadzenie 2-1 ale skończyło się na podziale punktów. Remis nie jest porażka, bowiem Levski to zespół o ustalonej, wysokiej marce..
W Polonezie wystąpił po raz pierwszy po powrocie  z Polski Dominik  Bucior.