Wygrane Calisii i Podhala

W kolejnej rundzie spotkań w Il. Metropolitan A. H. Soccer League w over-30 Division nasze zespoły nie grały.  Szymański wygrał walkowerem 3-0 z Liths, natomiast nie doszło do skutku spotkanie Błyskawicy North z Eagles. Błyskawica wciąż ma problemy kadrowe. Nie wiadomo jeszcze, czy będzie to  walkower dla Eagles, czy też spotkanie zostało tylko przełożone.
W over-40 Division kolejna wyorana lidera grupy A – Calisii, tym razem w polonijnych derby z Eagles. Za tydzień Calisie czekają kolejne derby – z  Cracovią. Wygralo także Podhale – z United Serbs ub, rocznym mistrzem Dywizji. W tym meczu doszło do nietypowego zdarzenia, o czym czytaj w relacji ze spotkania.

Bramki: Mario Chmiel 2, Jarome Kurty
Cracovia w tym meczu zaczęła od 0-1, później dwie bramki Mario Chmiela wyprowadziły zespól trenera Tony Madro na powadzenie. Po przerwie jednak więcej bramek zdobywali rywale. Cracovia uzupełniła skład kilkoma starszymi zawodnikami i w sumie gra coraz lepiej. Na razie jednak przegrywa.

PODHALE – UNITED SERBS 3-2 (2-2)
Bramki: Robert Przygnat 2, Ryszard Bury
Podhale już na wstępie objęło prowadzenie 2-0, ale jeszcze przed przerwą Serbowie wyrównali. W drugiej części gry doszło do niecodziennego wypadku. Paweł Koziołek został sfaulowany w polu karnym. Zanim wykonano przyznany Podhalu rzut karny, pobili się bramkarz i obrońca Serbów, wzajemnie oskarżając się o dopuszczenie do takiej sytuacji. Sędzia bez wahania pokazał obu czerwone kartki za niesportowe zachowanie. Rzutu karnego jednak Ryszard Bury nie wykorzystał! Tym niemniej –  grając w przewadze dwóch zawodników –  Podhale zdobyło w końcówce zwycięską bramkę.