Wisłoka wiceliderem

Prowadzące  w tabeli Major Division Premier  Soccer League zespoły Hammers I Czarni Jaslo nie grały, na czym skorzystała Wisłoka, która po rozgromieniu  Chicago Athletic aż 11-1  zrównała się punktami z liderami. Te trzy zespoły maja po 18 pkt,  a najlepszym bilansem bramek pochwalić się może Hammers (+26) i  on też prowadzi. Druga jest Wisłoka z bilansem bramek +25, a trzecie Czarni Jasło (+20). Czarni Jasło maja jednak tylko sześć spotkań rozegranych, podczas gdy Hammers i Wisłoka po osiem gier. Układ w czołówce może się zmienić już w najbliższy wtorek, kiedy rozegrane zostanie ostatnie spotkanie ósmej kolejki: Błyskawica – Czarni Jasło.
Z innych naszych zespołów Wisła  zanotowała pierwsze w sezonie zwycięstwo, co pozwoliło jej na awans o jedno miejsce w tabeli na ósma pozycję.Natomiast Jagiellonia nadal okupuje ostatnią lokatę w Major Division.
Oto relacje

WISŁOKA – CHICAGO ATHLETIC S.C. 11-1 (7-0)
Bramki: Maksym Salamakha 3, Cesar Correa 2 Paweł Urban, Joshi Sandoval, Michał Sproch, Dawid Zarębczan,Sebastian Benevides,Chris Anderson
Mecz do jednej bramki. Przeciwnik miał tylko dziesięciu zawodników do gry
Gdy w 75 min doszło do zderzenia głowami dwóch zawodników i wyglądało to dość groźnie (pęknięty łuk brwiowy), za zgodą obu drużyn  spotkanie zostało przedwcześnie zakończone.

JAGIELLONIA – WISŁA 2-4 (1-1)
Bramki dla Jagiellonii: Michał Burzawa, Sebastian Romanowski
Pojedynek wyrównany, a o wygranej Wisły przesądziła lepsza skuteczność strzelecka. Natomiast „jaga” nie potrafiła wykorzystać kilku dogodnych sytuacji.  Tylko początek meczu dał prowadzenie Jagiellonii 1-0, później było 1-1, 1-2, 1-3 , 2-3 po kontaktowej bramce Romanowskiego, ale. czwarta bramka, której strzelcem dla Wisły był Dawid Wiśniewski, przesądziła sprawę na korzyść tego zespołu.
Jagiellonia wystąpiła w osłabionym składzie – zabrakło sześciu zawodników z podstawowej jedenastki. Zadebiutował Krystian Ciężydło  (ostatnio w Polone-zie),  po raz kolejny wystąpił inny nabytek- Rafał Szczepaniak, pozyskany z Unii Chicago.

UNIA CHICAGO – STARE BYKI 3-2 (2-2)
Bramki: Krzysztof Śmierzchalski, Sebastian Głódź, Mike Biron
Był t typowy mecz walki – cios za ciosem. Pomimo iż Unia miała tylko jednego zawodnika na zmiany i zabrakło kilku podstawowych graczy, to jednak uporała się ze Starymi Bykami. Rozstrzygająca o wygranej Unii bramka padła w 82 min, a jej strzelcem był Mike Biron.

BŁYSKAWICA – CZARNI JASŁO – przełożony na najbliższy wtorek 20 lipca, godz. 8.30 p,m.

Over-30 Division White

POLONEZ – AEK CHICAGO S.C.  1-3 1-1)
Bramka: Wojtek Kapuścik
Porażka na włąsne życzenie. Już w  pierwszej połowie Polonez mkiał pięć idealnych, niewykorzystanych sytuacji bramkowych. Po przerwie przewaga Poloneza była jeszcze większa –AEK tylko trzy razy wyszło pozą swoją połowę i trzy takie „wyjścia” przyniosły jej kolejne bramki.