Wisłoka w wielkim finale, Wisła też z szansami na finał w grupie B

Przedostatnia kolejka regularnego sezonu w halowej Europa Soccer League nie przyniosła wszystkich rozstrzygnięć. Z naszych zespołów awans do wielkiego finału, który rozegrany zostanie za dwa tygodnie, zapewniła sobie już Wisłoka z grupy A Major Division . Blisko awansu do finału jest Wisła w grupie B tej dywizji.. Wisła nadal pozostaje bez porażki.
W dziesiątej kolejce nastąpiły pewne roszady w harmonogramie gier. W efekcie Błyskawica grać mecz po meczu – najpierw  z Hammers, a następnie bez momentu przerwy – z Czarnymi Jasło.
Polonijne derby Wisłoka – Eagles padły łupem Wisłoki, która mała jednak ułatwione zadanie, gdyż z uwagi na występ w turnieju na Florydzie Eagles wystąpił w ligowym meczu w Chicago w mocno rezerwowym składzie.
Oto wyniki

Major Division

BŁYSKAWICA – S.C. HAMMERS, 9-6 (5-3)
Bramki: Marcin Kalata 2, Michał Banaś 2, Damian Pikul 2, Sam Mason 2, Danny Silva
– Pierwsza drużyna Błyskawicy rozegrała dziś dwa mecze. Chciałbym bardzo pochwalić moją drużynę za postawę w obu spotkaniach – zaczyna swoją relacje Wojtek Wolski…. – Spory wpływ na wynik drugiego w tym dniu meczu błyskawicy miało nie tylko to że w bramce wystąpił Zawodnik z pola Ale również to że drużyna bez odpoczynku rozegra mecz po meczu
– Jeśli chodzi o spotkanie z Hammers, była to dominacja Błyskawice od początku, a pierwszą bramkę zdobywa już w 5-tej sekundzie meczu, co chyba jest rekordem Ligi I choć Hammers w następnych 2 min wyszło na prowadzenie 2-1, Błyskawica już do przerwy wyszła na 5-3.
– Po przerwie Błyskawica \nadal przeważała, strzela kolejne bramki. W końcówce nieco odpuściła z uwagi na czekający ja zaraz kolejny mecz w tym dniu,

BŁYSKAWICA – CZARNI JASŁO 4-5 (2-2)
Bramki: Krystian Sosnowski 2, Łukasz Cholewa 2 – Brendon 2. Dawid, Mikołaj Kowalczyk, Dom Jabłoński,
– Graliśmy w miarę wyrównany mecz, ale to my kontrolowaliśmy jego przebieg – powiedział trener Czarnych jasło Maciej Orłowski. – Cieszy wygrana po słabym sezonie halowym. .Za tydzień gramy z Serbami. .

– Pomimo tego, że Błykawica grała mecz po meczu, przez cały czas trwała wymiana ciosów – skomentował Wojtek Wolski z Błyskawicy. – Dopieor w kocówce wyszło na jaw przemęczenie Błyskawicy, bo grając w przewadze daje sobie strzelić piątą bramkę

EAGLES – WISŁOKA A 5-7 (1-50
Bramki dla chicagowskiej Wisłoki zdobyli:
Grzegorz Czarniecki 3, Gio Ortiz 2, Mateusz Ślęczka, Wojciech Wójcik ⚽
Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Wisłoka zapewniła sobie awans do wielkiego finału halowej Europa Soccer League.
Podziękowania dla kibiców Wisłoki, którzy jak zwykle nie zawiedli.
Trzeba jednak zaznaczyć, że Eagles wystąpił w tym meczu w co najmniej rezerwowym składzie. Część zespołu (z dodatkiem 40-latków) brała udział podczas weekendu w turnieju „Stanley Cup 2024” na Florydzie.🟩
.
WISŁA A – WISŁOKA B 3-0
Bramki: Kamil Maćko, , Daniel Korniat, Dawid Skorupa
– Bardzo nerwowy początek w naszym wykonaniu – przyznał menagr Kazimierz Baloz, a Wisłoka lepiej zaczęła to spotkanie i miała lepsze sytuacje. Jednak bramka na 1-0 uspokoiła zespół i potem kontrolowaliśmy mecz, strzelając i kolejne bramki. Świetna postawa naszego bramkarza, który obronił karnego pod koniec meczu.
– Myślę, że należą się słowa uznania za postawę dla Wisłoki – powiedział trener Wisły Artur Kurzynski
Nadal pierwsza drużyna Wisły pozostaje niepokonana w grupie B major division.

W zaległym spotkaniu: C1 UNITED – CZARNI JASŁO 3-2

First Division

WISŁA B – FC STARS 2-6 (0-3)
Bramki: Szymon Głąb, Erik Harnacik
Niestety brak wystarczającej ilości zawodników do zmiany zadecydował, że przegraliśmy mecz – ocenił menager Kazimierz Boloż. -, Mieliśmy tylko dwóch zawodników do zmiany. Brawa dla tych chłopaków , którzy pokazali się na meczu i walczyli do końcowego gwizdka.

BŁYSKAWICA over-30- SOCKERS u-16 2-0

JAGIELLONIA – MORAVA 3-0, , walkower
Morava nie przyjechała

UNIA CHICAGO – MINYOR CHICZAGO 5-6
Bramki: Głódź 2,, Mikołajczak, Hodzic, Sliwa
To był dobry mecz ,a wynik się b ezustannie zmieniał – raz prowadziła Unia. W końcówce Unia nie wykorzystała kilku sytuacji, a na dodatek straciła bramkę i trzy punkty zainkasował Minyor.
.

CZARNI STRZ. – LEVSKI CHICAGO 10-2
Bramki: Łukasz Mikołajczak 5, Marek Kopanicek 2, Piter Prokopowicz, Artur Kurzyński, Adam Łukasik
Zdecydowana dominacja Czarnych, a wynik spotkania pięknym strzałem pod poprzeczkę ustalił grający prezes Adam Łukasik

JAGIELLONIA – KRAJINA UNITED 3-6 (2-3)
Bramki: Kris Madro 2, Mateusz Ślęczka

 

Over-40

WISŁA – FC VELBAZHD LEVSKI 14-2
Bramki: Roman Witecki 5, Wojtek Kapuścik 3, Marcin Okarmus, Tomek Stępniowski, Robert Łosiewicz, Janusz Chmielewski, Piotrek Rogoż
Wisła rozgromiła rywala. Po pierwszej połowie, w której wiślacy zdobyli cztery bramki, druga odsłona stanowiła prawdziwy ich strzelecki koncert. Na szczególne wyróżnienie zasłużył Roman Witecki, zdobywca aż pięciu bramek.

EAGLES nie grał z uwagi na udział w turnieju nw Florydzi