Pierwsza wygrana Błyskawicy, Eagles także do przodu

W ósmej kolejce halowej Europa League pierwsze zwycięstwo zanotował zespół Błyskawicy. Przez lata należał raczej do czołówki tej ligi, w tym sezonie miał do ósmej kolejki w dorobku zaledwie 2 punkty. Dziś ma ich już 5 – po efektownym odprawieniu Albnian Stars, ale to oczwiście nadal bardzo mało.,.. Dobrą rękę ma nowy trener Eagles Robert Juszczyk. Jego młody zespól, który prowadzi dopiero od kilku tygodni, po dwóch remisach wygrał nieoczekiwanie 4-1 z Czarnymi Jasło. Była to spora niespodzianka. Nadal najwyżej stojącym zespołem polonijnym pozostaje Wisłoka A w grupie A Major Division. W słabszej Grupie B tej dywizji bez porażki wciąż prowadząca w tabeli Wisła. OW ó smej kolejce wygrała z Kyrgiz Community, a drugi zespół wiślacki w First Division wciąż utrzymuje drugą lokatę w grupie B.
Oto wyniki

Major Division, Grupa A

EAGLES – CZARNI JASŁO 4-1 (1-1)
Bramki: Konrad Madej 2, Gabriel Waksiński, Paweł Urban
Czarni Jasło prowadzili 1-0, ale minutę przed przerwą Eagles wyrównał ze strzalu Waksińskiego. W końcówce meczu wynik na 4-1 ustalił Paweł Urban i to w momencie, gdy Czarni Jasło grali w przewadze – stracili jednak piłkę na środku boiska i 15 sek przed końcem Urban posłał ją do pustej bramki,
– To bardzo mila niespodzianka, Czarni Jasło kontrolowali mecz, ale my byliśmy bardziej skuteczni – przyznał trener Eagles Robert Juszczyk. – Nie mieliśmy nawet dwóch pełnych piątek i musieliśmy kombinować przez cały mecz ,a Czari mieli chyba trzy pełne piątki, wyglądali trochę lepiej od nas, ale jakoś sprytem udało ich się ograć.

BŁYSKAWICA – ALBANIAN STARS 9-2 (4-0)
Bramki: Artur Kielar 3, Damian Pikul 2, Sam Mason, Michał Banaś, Danny Silva, Hubert Szeląg
Koncert gry Błyskawicy i długo oczekiwane zwycięstwo i to w jakich rozmiarach!
Pierwsza drużyna Błyskawicy zagrała dziś przeciwko Albanian Stars I możnaby ten mecz określić jako mecz do jednej bramki – ocenił Wojtek Woźniak. – Już od pierwszych minut błyskawica mocno zaatakowała i tak było już do końca meczu Po niespełna 4 minutach gry prowadziła już 2-0 do przerwy dołożyła jeszcze Dwie bramki.
Po przerwie obraz gry nie ulega zmianie I podają dalsze bramki dla Błyskawicy, której cały zespół zagrał dziś bardzo dobrze.

WISŁOKA – HAMMERS 2-1
Bramki: Adrian Ortiz 2
– Mecz nie wykorzystanych sytuacji z naszej strony. ale charakter I gra do końca dala zwycięstwo. Brawo dla chłopaków, bo zwycięską bramkę strzelamy w ostatniej minucie…

Grupa B

KG EAGLES – WISŁOKA CHICAGO B 5-3
Tak podsumował ten występ trener Wojtek Piotrowski. – Przegralismy 3-5. Dobrze to wyglądaliśmy, ale nie strzeliliśmy pięciu 100% sytuacji na 5-0 i byłoby po meczu, Błędy w obronie, zwłaszcza przy wyniku 3-3 dały wygraną przeciwnikowi…
Jesteśmy w playoff, co było celem dla młodych zawodników… A w playoff wszystko może się zdarzyć..

.
KYRGYZ COMMUNITY – WISŁA 1-2 (1-2)
Bramki :Konrad Malinowski, Alex Lulek
Oto relacja menagera Kazimierza Boloża.
Mecz wprawdzie wyrównany, lecz widać było zdecydowaną wyższość z naszej strony. Kończymy sezon regularny na pierwszym miejscu –
bez żadnej przegranej. Jesteśmy jedyną polską drużyną, która nie przegrała ani jednego meczu w sezonie halowej piłki nożnej w Palatine. Czas na play off, który zacznie się za tydzień.
Brawa dla chłopaków za charakter i chęć walki

Grupa A
FK MORAVA – BŁYSKAWICA over-30 0-3
Tylko 3-0, a wynik mógł być wyższy, ale przeciwnik Błyskawicy zszedł z boiska na 7 min. przed końcem gry. Podobno piłkarze Moravy byli niezadowoleni z pracy sędziów.

JAGIELLONIA – MINYOIR CHICAGO 1-5 (1-3)
Bramka: Kacper Stepaniak

UNIA CHICAGO – CHICAGO SCHWAABEN ACu-18/19 – spotkanie przełożone na najbliższą środę z uwagi na udział Schwaben w pikniku

Grupa B

WISŁĄ B – REAL EAGLES 4-4 (2-1)
Bramki: Kacper Kubala, Rafal Nóżka, Michalev Veliyan, Michał Mróz
– Mecz na bardzo dobrym poziomie. Chłopaki walczyli do końca i w ostatnich minutach wywalczyli rzut karny, który pewnie wykorzystał Michał Mróz. Nadal jesteśmy na drugim miejscu w tabeli, pozostał nam ostatni mecz.