Wisłoka nowym liderem

.W meczu na szczycie w  Major Division Europa League Wisłoka pokonała dotychczasowego lidera Mołdovę i jako jedyny zespół bez straty punktów objęła prowadzenie. Wynik może sugerować dość pewną wygrana naszego zespołu, ale był o zażarty, twardy pojedynek,  w którym wszystko mogło się zdarzyć.  Czy Wisłoka jest obecnie głównym kandydatem do wygania ligi? Należy być  ostrożnym  w sta-wianiu takiej tezy Liga jest wyrównana i w większości spotkań każdy wynik jest możliwy. Do

Resized_20220123_132554Zespół Wisłoki po pokonaniuiu Mołdovy                   Foto – Wisłoka

zakończenia pozostało jeszcze sześć kolejek, a poza tym na końcu zadecyduje play off,  w którym o tytuł zmierzą się dwa pierwsze zespoły po rundzie zasadniczej. Dlatego nie można już skreślić Mołdovy, a przecież do tej dwójki dołączyć chcą Czarni Jasło, z  jedną porażka na  koncie i jednym zaległym meczem. Raczej na pewno z wymienionej trójki: Wisłoka, Mołdova i Czarni Jasło wyłoniony zostanie mistrz sezonu.

Dwa zespoły na razie  kandydują do miana mistrza First Division. Są nimi   – Czarni Jasło B, który jako jedyny nie stracił jeszcze punku i Pegasus. Ten  na razie prowadzi, wyprzedzając o jeden punkt drugi zespól Czarnych, ale ma jeden mecz więcej rozegrany. Nie można tez skreślać Red Devils  pomimo klęski, jaikej doznali w tej kolejce, właśnie od młodego zespołu Czarnych Jasło B.

CHICAGO ATHLETIC – CZARNI JASŁO 1-7 (1-5)
Bramki: Paweł Rychtarczyk 3, Julian Rączka 2, Mario Waksmundzki, Łukasz  Pieniążek
Do przerwy mecz do jednej bramki,  w drugiej połowie gra się trochę wyrównała, ale zwycięstwo Czarnych Jasło  ani przez moment nie podlegało dyskusji.. Przy stanie 4-1 Rafał Ślomba obronił rzut karny

WISŁOKA – MOŁDOVA  3-1
Bramki: Grzegorz Czarniecki  2, Isaac Pereyra
Oto opinia o tym spotkaniu na szczycie Marka Rasa z kierownictwa Wisłoki.
– To był ciężki, twardy mecz od początku do końca. Naprawdę dziś oba zespoły zostawiły kawał zdrowia na boisku.
W tym roku liga jest naprawdę silna I może wygrać praktycznie każdy z każdym. My będziemy się grać dalej swoje, a co wyjdzie –  czas pokaże. Cieszy komplet punktów, ale bez euforii, bo do każdego meczu musi być takie samo podejście. Wiemy, że trener Sławek Borek na pewno dobrze  nastawi chłopaków.
Dziękujemy wszystkim sympatykom za wsparcie I doping, który na pewno nam znacząco pomógł

WISŁA – EAGLES 3-3 (2-2)
Bramki: Mateusz Pytel, Marco Alvarez, Konrad Malinowski – Brendon, Wójcik, Anes
Wyrównany pojedynek, a wynik remisowy odpowiada temu, co działo się na boisku. Wprawdzie Eagles był może więcej w posiadaniu piłki, ale więcej klarownych sytuacji bramkowych stworzyli wiślacy. Kolejno było 0-1, 1-1. 2-1, 2-2, 3-2 i przy tym stanie spotkanie mogło zostać rozstrzygnięte na korzyść Wisły. W pobliżu bramki Eagles znlazł się Mateusz Pytel, ale zamiast podać do lepiej ustawionego kolegi, próbował sam z niewygodnej pozycji strzelać..

HAMMERS – BŁYSKAWICA 6-3 (4-1)
Bramki: Richard Lenke , Patryk Knap, Matt Bodre
Zarówno zawodnicy, jak i kibice Narzekali na pracę sędziów. Nie popisał się również bramkarz Błyskawicy który zawinił aż 3 bramki.
–  Jeżeli przegrywa się mecz różnicą trzech bramek, to przeciwnik wygrał ten mecz zasłużenie i nieważne –  jedną czy trzema bramkami – podsumował Wojtek Woźniak z Błuyskawicy.

FCMD 2 – JAGIELLONIA 1-1, ale będzie walkower?
Pierwsza połowa to dominacja Jagiellonii, ale dużo niewykorzystanych sytuacji.  W drugiej połowi e spotkanie juz bardziej wyrównane . NA 4 min, przed końcem Jagiellonia zdobywa bramke. W 3 min później ry-wale wprowadzają do gry nieuprawnionego zawodnika i tuż przed koń-cowwą syreną wyrównują stan pojedynku na 1-1. Wszystko wskazuje jednak na to, że liga ga zweryfikuje mecz jako 3-0 walkower dla Jagiel-lonii.

•    SOCKERS FC  BLACK – ODROWĄŻ 6-1 (4-0)
Bramka: Dawid Skorupa
Nie było szans powalczenia z Sockerrs. Na dodatek po czerwonej kartce dla Konrada Mack,o przez  5 minut grał w osłabieniu i szybko stracił dwie bramki.

UNIA CHICAGO – MINYOR CHICAGO 11-2 (5-1)
Tym razem zawodnicy Unii mieli dobrze nastawione cewniki i stąd dwucyfrowy wynik, Rywale nie byli w najmniejszym stopniu zagrożeniem. Najwięcej bramek – trzy  zdobył Łukasz Mikołajczak.

RED DEVILS FC – CZARNI JASŁO B 1-9 (1-4)
Bramki: David Szaflarski 5,Michał Switała 2, Luis Aviles, Dominik Ja-błoński.
. Mecz praktycznie skończył się po pierwszej połowie. Młody zespół Czarnych Jasło po prostu zabiegał rywala, który technicznie nie grał źle, ale zabrakło mu kondycji. Trzeba wspomnieć,  że udany powrót –  po długiej przerwie, spowodowanej kontuzją – zaliczył Konrad Madej który miał dwie asysty.

BŁYSKAWICA over-30 – PEGASUS  1-3 (0-3)
Bramka: Adam Woźniak
Drużyna o-30 wystąpiła bez paru podstawowych zawodników, gdyż polecieli oni na ślub swojego kolegi z drużyny, który odbywał się aż na Hawajach. Zabrakło m. in. Tomka Woźniaka i Tonego Lanery. Oglądając  grę liderującego w tej dywizji Pegasus, można stwierdzić żę, nic nie pokazał, ale miał za to dużo szczęścia i bardzo dobrego bramkarza.
Wielka szkoda, bo w przekroju całego meczu to Błyskawica wypracowała więcej sytuacji bramkowych, no ale te trzeba zamieniać na bramki.