Wisła, Czarni Jasło i Unia umacniają pozycje

Bez zmian na czele Major Division Prmeier Soccer League of Chicagoland. Na pierwszym miejscu utrzymuje się Wisła po skromnym zwycięstwie 2-1 w polonijnych derby z Wisłoką. Czarni Jasło rozgromili FC Mołdovę aż 7-0. Tak wysoka wygrana nad zespołem, zajmującym do tej pory czwarte miejsce może być pewnym zaskoczeniem. Dzięki temu  Czarni Jasło awansowali na trzecie miejsce z 12 pkt. Prowadzi Wisła 18 pkt przed Błyskawicą 15 pkt, która bez problemów uporała się z  bardzo słabą w tym sezonie Lechią/Romanią.

BB AN0I5449

Bramka Konrada Madeja w meczu Czarnych Jasło z Lechią/Romanią       Foto – Jacek Jówko

W First Division polonijne derby: Unia Chicago- Polonez padły łupem Unii, która dzięki temu awansowała na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem19 pkt, a prowadzi Red Devils 25 pkt

Oto szczegóły .

Open Division
BYSKAWICA – LECHIA/ROMANIA  7-1 (5-1)
Bramki: Hubert Szelag 3,  Jeryd 2, Edi Philot, Konrad Knap
W upalnej aurze (temperatura 90 stopni) Błyskawica wygrała wysoko z Lechią/Romanią. Wynik mógł być nawet dwucyfrowy, ale przy panującym upale w drugiej połowie zawodnicy Błyskawicy – zadawalając się wysokim  prowadzeniem 5-1 – nieco odpuścili. W pierwszej połowie Hubert Szeląg zanotował klasyczny hat trick, zdobywając w tym okresie trzy bramki.

UNIA CHICAGO – POLOEZ 6-2 (3-2)
Bramki: Dominik Wardzała 3, Przemek Karczówka 2 (obie z rzutów karnych) , Rafał Szczepanik – Wojtek Kapuścik 2, w tym jedna z rzutu karnego
W pierwszej połowi e sędzia podyktował trzy ruty karne – dwa dla Unii i jeden dla Polonez. Wszystkie zostały wykorzystane. Pierwsza połowa wyrównana, później bramki zdobywała tyko Unia, a Polonez nie wykorzystał  sześciu doskonałych okazji, Końcowy wynik za wysoki, ale wygrana Unii  zasłużona.

WISŁĄ – WISŁOKA 2-1 (2-0)
Brakmi dla Wisły: Jorge Alvarez, Konrad Malinowski
Mecz został rozstrzygnięty w przeciągu trzech minut – w 16 min prowadzenie dla Wisły uzyskał Jorge Alvarez, a w 18 min na 2-0 podwyższył  Konrad Malinowski. Pierwsza połowa to dominacja Wisły. W tym okresie Marco Alvarez  trafił w poprzeczkę, a Konrad Malinowski będąc sam na sam bramkarzem, posłał piłkę wprost w niego. Z powodu licznych kontuzji Wisła miała tylko jednego zawodnika na zmiany. W końcówce Wisłoka wprawdzie  przeważała, ale udało się jej zdobyć jedna bramkę, w 87 min gry.

CZARNI JASŁO – FC MOŁDOVA  7-0 (4-0)
Bramki: Chris Modrzejewski 3, Marcin Kieta, Konrad Madej, Piotr Hanula, Kamil  Szczęśniak
Bez najmniejszych problemów lider rozprawił się  z FC Mołdova. Na dużym , szerokim boisku nasi zawodnicy „zabiegali” rywali”. Wynik mógł być znacznie wyższy. Chris Modrzejewski zaliczył hat trick, chociaż nie klasyczny,  zdobuwając w  tym spotkaniu czwartą, piątą i siódmą bramkę dnia. Trenerzy Tadeusz CIężki i Maciej Orłowski mieli tylko dwóch zawodników na zmiany, ale to w zupełności wystarczyło.