Eagles over-30 ponownie najlepszy

W niedzielę zakończył się w Ft Wayne (Indiana) dwudniowy turniej, będący finałami Strefy Midwest. Sukces sprzed roku powtórzył Eages over-30, wygrywając rywalizacje w tej kategorii Jego wygrana nie podlegała dyskusji – wygrał wszystkie cztery spotkania, zdobywając w nich  15 bramek, a tracąc tylko dwie. O końcowym sukcesie zadecydował ostatni mecz, w którym Eagles musiał co najmniej zremisować z Lynagh’s Llamas (Kentucky). Ale nasz zespół nie grał na remis i pewnie pokonał rywala 4-1. W sierpniu Eagles over-30 uczestniczyć będzie po raz drugi z rzędu w wolnoamerykańskich finałach (Final Fours) w stanie Washington.

IMG951964Zespół Eagles over-30 w Ft Wayne z trofeama – pucharem przechodnim i pucharem za wygranie finałów

Warta under-23 po wywalczeniu w sobotę tytułu w tej kategorii, awansowała do półfinału, Tam niestety przegrała rzutami karnymi z LK ST Clair z Michigan, po meczu zakończonym wynikiem 1-1. Trzeba jednak dodać,  że od 10 minuty do końca spotkania grała w osłabieniu po czerwonej kartce  Stefana Mijatovica.
W ostatniej chwili  z powodu kłopotów kadrowych  nie przyjechał do Ft Wayne Eagles.

Półfinał open

LK ST. CLAIR(Michiga) – Warta 1-1, rzutami karnymi 53 dla LK ST Clair.
Bramka: Cesar Gonzalez
Od 10 minuty Warta under-23  musiała grać w  dziesiątkę po tym, gdy bezpośrednią czerwona kartkę zobaczył Stefan Mijatovic. Pomimo osłabienia szanse na awans do finału. Rywale prowadzili1-0, wyrównał Cesar Gonzalez, niestety rzuty karne lepiej egzekwował LK ST Clair.

Kat. over-30

EAGLES – FT WAYNE (Indiana)  4-1 (1-0)
Bramki: Nestor Hernandez 2, Kuba Piotrowski, Math Clair

EAGLES –  NEXT LEVEL (Michigan) 4-0 (1-0)
Bramki: Sebastian Skital, Kuba Piotrowski,  Nestor Hernandez,  Jacek Lechowicz
Pierwsza połowa wyrównana, później pełna dominacja Eagels.
–  Najtrudniejszym rywalem okazał się dla nas  zespól Ft Wayne – powiedział trener Robert Juszczyk, – W sumie miałem 21 zawodników i wszyscy grali. Lekkich kontuzji doznali Dawid Otachel i Piotr Leszczyk. Reszta była zdrowa  i to była jedna z przyczyn naszego sukcesu. Ostatni mecz był nieco łatwiejszy,  po wyrównanym początku, później nasza dominacja. We wszystkich spotkaniach nasza rutyna i doświadczenie wzięły górę. Cieszę się bardzo z sukcesu, dziękuję wszystkim zawodnikom. Wszyscy zasłużyli na pochwałę.