Wiktorczyk na X Games z Wódką Sobieski

Lider klasy Super Production łączy się z wódką #7 na Świecie. Aktualny lider klasy Super Production (SP) w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych cyklu Rally America – Piotr Wiktorczyk – pojedzie podczas X Games 15 w barwach nr 7 wódki na swiecie – marki Sobieski. Polski kierowca startując w X Games jako pierwszy w historii tej imprezy Polak, dołącza również do grupy znanych sportowców niesponsorowanych przez wódkę Sobieski.
Wódka Sobieski i Wiktorczyk skorzystają z usług PPD Motorsport, aby przygotować samochód zespołu, którym na X Games 15 będzie Subaru Impreza Coupe Ver 6 – rajdówka, która brała już udział w X Games, kiedy to za jej kierownicą zasiadali Matt ILorio i “Cowboy” Kenny Bartram.

White Frog Entertainment, który jest z zespołem Piotra Wiktorczyka od początku tego sezonu, zorganizował w piątkowy wieczór pokaz rajdówki w jednym z nocnych klubów w Chicago – „Enclave”.
Polonijny zespół rajdowy na X Games pojedzie również z partnerami medialnymi – magazynem SubieSport oraz ich siostrzaną firmą Driving Sports TV. Obaj partnerzy będą na bieżąco informować kibiców zepołu Sobieski Vodka Rally Team o ich poczynaniach w trakcie treningów, serwisów i samych zawodów.

subaru2Subaru Piotra Wiktorczyka w piątkowy wieczór przed lokalem “Enclave” w Chicago

Foto – Artur Partyka

Kierowca zespołu Sobieski Vodka Rally Team Piotr Wiktorczyk skomentował: “Jestem super zachwycony występem na X Games, tym bardziej, ze jedziemy tam jako Sobieski Vodka Rally Team. Od kiedy w 2002 oglądnąłem film“ Ultimate X: The Movie” nabrałem  respektu do sportów ekstremalnych i zawodników, którzy w nich występują. Oglądanie chłopaków takich jak Travis Pastrana i Dave Mirra, występujących podczas X Games było niesamowite. Dostanie szansy na występ podczas X Games – kiedy będę startował właśnie przeciwko nim w tych zawodach – jest czymś, czego nie mogę sobie wyobrazić. Wiem, że nigdy tego nie zapomnę. Już nie mogę się doczekać!”

Prezydent firmy Pulaski Marketing – Marian Nowacki dodaje: “Jesteśmy dumni, że możemy dołączyć rajdy samochodowe do kompletu sportów, które sponsorujemy i w których bierzemy udział. Jesteśmy również zadowoleni, że łączymy się z zespołem, który jako jeden z dwunastu w USA zakwalifikował się do X Games, ale również prowadzi w mistrzostwach Stanów Zjednoczonych w swojej klasie. Mamy nadzieje, że razem osiągniemy wiele sukcesów.”

Oprócz Piotra Wiktorczyka w imprezie w Los Angeles (od środy do niedzieli w przyszłym tygodniu) wezmą udział także Andy Mancin (Polska) i kolejny kierowca polonijny  Arkadiusz Gruszka.