Wieczór obu zespołów Warty, Wisły A i HDS Eagles

To był udany, piątkowy  wieczór dla kilku polonijnych zespołów w halowej Lidze National. W IX kolejce w Champions Division doszło do spotkania na szczycie – Warta A pokonała dotychczasowego  lidera Albanian Stars i objęła prowadzenie w tabeli. Kolejny udany występ WisLy A, która – chociaż nadal pozostaje na czwartym miejscu – znajduj się już w grupie najlepszych, bowiem różnice punktowe sa nieznaczne. Wisła traci do lidera Warty 3 punkty, a do zajmujących obecnie  trzecie miejsce Albanian Stars tyko jeden punkt straty.

W  First DIvision  porażki liderów- Albanii FC z Wartą B i Vikings over-30 z HDS Eagles sprawiły, że staw-ka się wyrównała.  Na czele nadal Albania FC, Warta B jest trzecia z trzema punktami staty do lidera. Na ią miejsce awansował Eagles HDS 14 pkt, a na szóste spadła Jagiellonia – 13 pkt. Nadal bez zdobyczy punktowej pozostaje zajmiująca ostatnie miejsce Wisłą B. Oto szczegóły.

Champions Division
BOSNIA/HERCEGOWINA – CZARNY DUNAJEC 4-3

ALBANIAN STARS – WARTA A 3-8 (1-3)
Bramki: De La Cruz 2, Louis Adame 2, Tavez  Gonzalez, Adrian Orkiz,  Jesus Ochaoa,  Pego Gonzalez
Zasłużona wygrana Warty z liderem. Cały zespół na-leży pochwalić – zagrał ambitnie, z sercem. Wszystkie trzy bramki Warta straciła grając w osłabieniu. Sędziowie nie byli łaskawi dla tego zespołu, pokazali bowiem aż pięć niebieskich kartek, a raz Warta broniła  się w trójkę  przeciw piątce rywali. Warta cały czas prowadziła – do przerwy 3-1, a później 3-2, 4-3. Przełomowym momentem spotkania była bramka Ariana Orkiza na 5-3, co wyraźnie podcięło skrzydła rywalom.
.
BERBER STARS – WISŁA  A  1-4 (1-1)
Bramki: Piotr Łagowski  2, Mateusz Makowiec, Mate-usz Pytel
Spotkanie dwóch sąsiadujących w tabeli zespołów przyniosło pewne zwycięstwo Wiśle, która zagrała bardzo dobrze taktycznie, konsekwentnie. Pierwsze trafienie zaliczył Piotr Łagowski i en sam zawodnik strzelił czwartą, ostatnią   w tym meczu bramkę. Ry-wale w ciągu całego spotkania stworzyli co najwyżej  2-3 zagrożenia pod bramką  Wisły…
.

JAGIELLONIA – CHICAGO BLAST 8-8 (4-5)
Bramki:  Łukasz Borys 6, Paweł Ściepuk, Paweł  Pytel
Jagiellonia przegrywała już 1-4, ale jeszcze przed przerwą wyciągnęła na 4-5. W drugiej połowie trwała wymiana ciosów i wymiana prowadzeń. Remis spra-wiedliwy. Bohaterem spotkania był Łukasz Borys, który po raz pierwszy w tym sezonie halowym wystąpił w Jagiellonii i od razu popisał się zdobyciem sześciu bramek..

BOSNIA/HERCEGOWINA – WISŁA  B  2-0 (0-0)
Wisła B wciąż bez bramkarza. Od pięciu spotkań w bramce stoi z konieczności zawodnik z pola –Paweł Worwa. Dodatkowo tym razem było tylko czterech zawodników na zmiany, co uwidoczniło się w koń-cówce pewną  utratą sil. Tym niemniej   młodzi wiślacy trzymali się długo, bowiem jeszcze w połowie drugiej odsłony był wynik 0-0.
.
HDS EAGLES – VIKINGS over-30  3-2 (1-1)
Bramki: Jimi,  Paweł Sławow, Belgo
Dwukrotnie w tym meczu HDS Eagles przegrywał (0-1 i 1-2), potrafił jednak odrobić  straty, a 60 sek przed końcem Belgo zdobył zwycięską bramkę.  Podobnie jak przed tygodniem Łukasz Szpara miał dwie piątki do gry.

ALBANIA FC – WARTA B   5-6
Bramki: Yoki Abdul Baka 3, Alex Gomez 2, Daniel Krajewski
Dramatyczny pojedynek. Warta B prowadziła już 4-1, ale nastąpiła chwila odprężenia i Albania wyrównała na 4-4.  Ponowne prowadzenie  Warty B 5-4 i raz jeszcze remis 5-5. Rozstrzygnięcie padło  w ostatniej sekundzie spotkania – strzelał Yoki Abdul, dobił do siatki Alex Gomez. Rywale próbowali protestować, że bramka padła już po meczu, ale ich protest nie został uznany.