Warta zdegradowana, ale..

Piłkarze Warty w Major Divisio ligi National przegrali kolejny mecz i na dwie  kolejki przed metą zostali zdegradowani. Nie oznacza to jednak że w przyszłym sezonie zabraknie Warty w najwyższej klasie, bowiem Warta B w First Division jest o krok od awansu. Ma  tylko trzy punkty straty do lidera i dwa mecze  do rozegrania. Jeśli je wygra, zastąpi pierwszy zespółw Major Divison,
Wygrały oba zespoły Wisły.
Oto wyniki:

WISŁA – GAZELLE SC 3-1 (0-0)
Bramki: Kuba Gurgul 2, Dawid Wiśniewski.
Już w pierwszej połowie wiślacy powinni prowadzić, ale nie wykorzystali kilku okazji – m. in. Paweł Kozaka był sam na sam z bramkarzem i nie trafił. Po przerwie przewaga Wisły jeszcze wyraźniejsza – najpierw Dawid Wiśniewski wyszedł na pozycję sam na sam i zdobył prowadzenie, a wkrótce  dwie bramki zaliczył kolejny młodzik – Kuba Gurgul. Na 5 min przed końcem przeciwnik uzyskał honorowe trafienie.

WARTA – ALBANIAN STARS1-2 (0-1)
Bramka: Marcin Sierak.
Bez bramkarza grała Warta i to było jedną z przyczyn niepowodzenia. Jedyną bramkę zdobył Marcin Sierak, który nawiasem mówiąc przechodzi obecne od Zagłębia ze ZSawski Soccer League.

WARTA B – KHABOOR  2-2 (0-0)
Bramki Marcin Krępa, David Leon.
Były szanse na zwycięstwo – przy stanie 2-2 Sierak trafił w słupek, Okazje do zdobycia bramki miał także Rafał Jarosz.
Teraz trzeba wygrać z Podrinje  i Republiką Srbską – by awansować do Major Division.

WISŁA over-30 – GATO VERDE 2-0 (2-0)
Bramki: Wiesław Makal z rzutu karnego,  Sławek Tkacz.
Przeciwnik wystąpił tylko w 9-osobowym składzie, więc gra toczyła  się od początku do jednej bramki. – Chcieliśmy pograć cały mecz, ale przeciwnik przestraszył się możliwej klęski i nie wyszedł już do drugiej polowy – powiedział trener Ryszard Latawiec.
Wynik 2-0 zostanie zaliczonjy jako końcowy.