Warta odpadła w pucharze stanowym

WARTA – HELLENIC UNITED 1-3 (1-2)
Bramka: Marcin Sierak.
Dobry mecz w wykonaniu obu zespołów. 65 proc. czasu gry należało do Warty, która jednak przegrała w pierwszej rundzie pucharu stanowego.. Warta zaczęła w dziesiątkę, bowiem spóźnił się bramkarz Łukasz Bortnik. Stąd w pierwszych minutach bronił  Adam Wilczewski. Już  w 10 min\. z ewidentnego spalonego rywale zdobyli prowadzenie, ale wkrótce Sierak (z podania Marija) efektowną główką zdobył wyrównującą bramkę. W 43 min. po błędzie bramkarza grający w barwach Hellenic  Sebastain Piłat zdobył drugą bramkę dla Hellenic.

W drugiej odsłonie nadal Warta miała więcej z gry, dążąc do wyrównania. W 89 min  Amicase   z trzech metrów nie trafił do pustej bramki.  Już w doliczony czasie gry – po kolejnym błędzie bramkarza – Hellenic United przypieczętowało awans do kolejnej rundy tego Pucharu.
Mimo porażki Warta pozostawiła dobre wrażenie, zyskując pochwały m. in od obserwującego grę Komisarza Pucharów.
***;
W jedynym sparringu przed Turniejem Polonijnym Podlasie rozgromiło Calisię over-30 aż 9-0. Grano trzy tercje po 30 minut., W zespole Podlasia zabrakło jedynie Mirka Modzelewskiego. W ostatniej tercji do bramki Calisii wszedł Marek Łoś, bowiem wcześniej Calisia oddała tylko jeden strzał na bramkę Podlasia.
Zdaniem trenera Tomka Drążka zespół jest przygotowany do walki w Turniej Polonijnym, a piłkarze wprost palą się do gry.