Warta nadal na czele

W kolejnej rundzie halowej ligi National w Champions Division nie zaszły zmiany na czele tabeli. Prowadzące zespoły Warty i Albanian Stars wygrały sowie spotkania, aczkolwiek Stars powinni przegrać, bowiem Czarny Dunajec był w tym meczu zespołem lepszym. Niestety rywalom pomogli sędziowie.  SW  Major Division wygrał tylko młody zespól HDS Eagles, pozostali – w tym dotychczasowy lider Wisła B –  przegrali. Niestety pod koniec spotkania Unii Chicago z FC Tryzub otwartego złamania nogi doznał założyciel zespołu Unii – Łukasz Mikołajczak. W First Division bardzo dobry wystep Wisły C, która hokejowym rezultatem 9-9 zremisowała z rutynowanym Primorac.
Champions Division
WARTA – TEAL MICHOACAN 7-1 (3-0)
Bramki: Rob Gunderson 4, Racom Andursi, Alex Monteon, Jey
Bez większego wysiłku Warta pokonała swego rywala. Real jedyną bramkę zdobył dopiero przy stanie 6-0.

DEPORTIVO GUERRERA – WISŁA 5-2
Bramki: Dawid Wiśniewski, Kamil Krawiec
Słaby mecz wiślaków, trzy bramki stracone podczas gry w osłabieniu i kilka niewykorzystanych okazji przyc-zyniły się do porażki
.
ALNBANIAN STARS – CZARNY DUNAJEC 4-3
Szczęśliwe i niezasłużone zwycięstwo współlidera, bo-wiem Czarny Dunajec był  zespołem na pewno lepszym i przez większość gry kontrolował przebieg wydarzeń. Ale przy stanie 2-0 dla Dunajca do akcji wkroczył sędzia, który zaczął karać bez powodu zawodników naszego zespołu. Grając w osłabieniu 3-5 straciliśmy pierwszą bramkę, a na 2-2  grając w kolejnym osłabieniu. Po zmianie stron nie było lepiej. Już od końca spotkania  sędziowie nie byli  łaskawi dla  naszego zespołu.

FC TRYZUB – UNIA CHICAGO 3-1 (1-1)
Bramka: Łukasz Mikołajczak
Spotkanie zostało przerwane na kilka minut przed koń-cem, gdy przy bezpardonowym ataku bramkarza Tryzub na lobującego go Łukasza Mikołajczaka, ten ostatni doznał otwartego złamania nogi. Obawiamy się, ze nie tylko sezon halowy, ale i runda wiosenna dla tego ambitnego, zawodnika, założyciela Unii Chicago mogą być stracone.

STAL MIELEC – WINGED BULL  1-7 (1-3)
Bramka: Ryszard Surdel
Przeciwnik miał 10. zawodników na zmiany, mielczanie tylko czterech.  Wprawdzie przy stanie 2-0 Ryszard Surdel zdobył kontaktową bramkę, dla później zabrakło sił.

WISŁĄ B – ALBANIA FC 3-5 (1-2)
Bramki: Artur Giedroyć, Alex Lulek, Patryk Bryk
Drugi słaby mecz zespołu Staszka Pytla w tym sezonie. Dobrze tylko spisali się obaj bramkarze: Piotr Mięczkowski i   Piotr Rysz. Zabrakło wprawdzie kilku podstawowych zawodników, m, in, Michałą Pytla, Daniela Kujawiaka , Grzegorza Solawy oraz Adama Boloża (zerwanie wiązadeł przy upadku na… nartach), ale to tylko po części może tłumaczyć niepowodzenie.
URAHAN SC – HDS EAFLES 2-4 (0-2)
Bramki: Dawid Knurek 2, Kuba Knurek, Pavel Polos
Młody zespół HDS Eagles Academy wywalczył kolejne punkty po dobrej grze.

JAGIELONIA – BDERBER STARS 1-4 (0-1)
Bramka: Paweł Ściepuk
Dobry występ „Jagi” – zwłaszcza w pierwszej połowie, kiedy dobrze rozgrywano piłkę, dużo biegano, ale nie wykorzystano kilku bramowych okazji. Jedyna bramka padła przy stanie 0-2.  Po przerwie było już nieco gorzej, ale końcowy wynik na pewno jest zbyt wysoki.
.

WISŁA C –HNK PRIMORAC 9-9
Bramki: Janusz Łapiński 3, Dawid Nóżka 2,  Mateusz Matysek 2, Jakub Dąbek, Ondrej Polcen
Bardzo  dobry występ najmłodszego zespołu Wisły, który nie uląkł się znacznie wyżej notowanego rywala. Przy stanie 7-9 na minutę przed końcem wiślacy zdobyli dwie bramki, doprowadzając do wyrównania i byli nawet o krok od strzelenia zwycięskiego gola. Cały zespół zasłużył  na pochwałę.