Warta nadal bez straty punktu

Nadal bez straty punktu pozostaje w piątkowej edycji Europa Soccer League pierwszy zespól Warty, który wygrał trzecie kolejne spotkanie, tym razem z Albany Park. Bez porażki pozostają również  Albanian Stars, którzy wygrali 7-5. Natomiast po dwóch wygranych pierwszej porażki doznala Wisłoka, która w polonijnych derbach przegrała  z Czarnymi Jasło.

FB95IMG951612032360737Rusza atak Wisłoki w meczu z Czarnymi  Jasło      Foto – Dawid (Wisłoka)

SOCKERS FC – JAGIELLONIA 4-2 (4-2)
Bramki: Javier Salazar 2
W pierwszych dziesięciu minutach głupie błędy w obronie  wykorzystali szybko grający młodzi zawodnicy Sockers, zdobywając kolejne bramki. Druga połowa wyrównana, a nawet więcej sytuacji stworzyła w tym okresie „jaga”. Tym niemniej młody zespół Sockers był zdecydowanie lepszy i wygrał zasłużenie.
– Uczymy się gry szybkiej, technicznej i po to jesteśmy w tej lidze – powiedział Wojtek Siwik.

WISŁOKA – CZARNI JASŁO 1-2
Bramki: Taras Dydych  –   Mike Szaflarski, Julek Rączka
Był to dobry, wyrównany, pełen emocji pojedynek w polonijnych derby. Zdaniem
Marka Rasa z Wisłoki, każda z drużyn mogła przechylić go na swoją korzyść.
Natomiast trener Czarnych Jasło Maciek Orłowski podkreślił, że jego zespół potrafił trzymać piłkę i był bardzo dobrze ustawiony. Wyróżnił Marcina Kietę, Kamila Szczęśniaka, Mike’a Szaflarskiego i Julka Raczkę. Przy  prowadzeniu Czarnych Jasło zrobiło się nerwowo, gdy po niebieskiej kartce  4 minuty zespół Czarnych grał w osłabieniu, ale utrzymał ten fragment bez starty bramki. Wisłoka zdobyła bramkę 20 sekund po zakończeniu kary.
***’
Kierownictwo Wisłoki dziękuje drużynie  za walkę i zaangażowanie, a sympatykom, którzy liczne stawili się na to spotkanie, za głośny doping.

Poniżej kilka dalszych  zdjęć z meczu: Czarni Jasło – Wisłoka

FB_IMG_1612032378942FB95IMG951612032490842FB_IMG_1612032338664-1FB_IMG_1612032355621Zdjęcia – Foto Dawid (Wisłoka)

ALBANY PARK FC –  WARTA A 2-6 (1-3)
Bramki: Oscar  Gonzalez 2, Albert Arabik 2, Sal  Garcia, Danny Delgado
Kolejny bardzo dobry mecz Warty A, Pomimo iż w składzie były luki, zawłaszcza w obronie, wygrana z  Albany Park 6-2. Wprawdzie po błędzie Warty przeciwnik objął  prowadzenie1-0, ale później wyraźna dominacja Warty. Drugą bramkę Albany Park zdobyło dopiero na 2 min. przed końcem.

.BH LILIES – WARTA B 8-3 (5-1)
Bramki: Cesar Gomez, Yisrael Escobedo, James Serrano
Mecz rozegrany  w późnych godzinach wieczornych sprawił, że w Warcie zabrakło składu. Wprawdzie młodzi zawodnicy w  pewnych momentach próbowali pokazać, że mogą powalczyć  z doświadczonym rywalem, ale w grze z pięcioma tylko zawodnikami, jest to zadanie niewykonalne
Zespół Warty B traktuje te rozgrywki dla nabierania doświadczenia w spotkaniach z drużynami wy wyższej klasy,