Warta mistrzem ligi National; Baciary pierwsze w First Division

Po bardzo dobrej grze CKS Warta wygrała w finale ligi National z Albanian Stars i tym samym zapewniła sobie tytuł mistrza ligi na sezon halowy 2021/2022. Zespół Joe Telucha ma na koncie 9 zwycięstw, 1 remis i jedną porażkę. Na tytuł Warta zasłużyła w pełni.

IMG_3216Halowy mistrz ligi National – CKS Warta ze swoim prezesem – Joe Teluchem

W Major Division grały jeszcze dwa dalsze polonijne teamy. Czarni Jasło zajęli czwarte miejsce. Ten zespół wygrał w poprzedniej edycji rozgrywek First Divi-sion i miał szanse ukończyć debiutanckie sezon w najwyższej klasie na medalowej, trzeciej  pozycji. Przesądził jednak  o niepowodzeniu  kiepski finisz  i tylko jeden punkt zdobyty  przez Czarnych Jasło w ostatnich dwóch spotkaniach, rozegranych w miniony piątek. Natomiast Czarny Dunajec ukończył rozgrywki na szóstej pozycji. Także poniżej oczekiwań. Miał tylko trzy mecze wygrane, przy trzech remisach i aż sześciu porażkach. Zespoł Michała Kipty stać na więcej.  Kika spotkań przegrał jednak pechowo..
Również w  First DIvision w piątek rozstrzygnęła się sprawa tytułu. Prowadz-ące niemal przez cały czas Baciary, w decydującym pojedynku pokonały Wartę Reserves, zapewniając sobie pierwsze miejsce, co jest równoznaczne z awansem do Major Division na następny sezon.
Sezon 2021/2022 w lidze National za nami, ale niejako na jego zakończenie, w najbliższy piątek rozegrany zostanie błyskawiczny turniej z udziałem zespołów z Major Division. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie 4-zespołowe grupy. Ponieważ w ty sezonie w Major Division było tylkp 7 zespołów, jako ósmego  uczestnika zaproszono do turnieju mistrza First Division – Baciary.
Oto szczegóły.

CZARNY DUNAJEC – CZARNI JASŁO 3-2 (2-0)
Bramki: Dawid Rawicki, Michał Kipta, Tomasz Łojek –  Nathan Solarski i Mikołaj Kowalczyk.
To był dobry mecz, ale tylko w wykonaniu Dunajca . Po prowadzaniu do przerwy 2-0,  na początku drugiej połowy w ciągu pierwszych pięciu minut Czarni Jasło wyrównali na 2-2. Zwycięska bramka dla Czarnego Dunajca padła na minutę przed końcem gry.
– Mecz o nic to i nastawienie słabe. Mimo tego nic nie rozgrzesza nas w meczu z przeciwnikiem, który miał tylko 9 zawodników. Ewidentnie hala nam nie leży – przyznał trener Jasła Maciej Orłowski.

CKS WARTA – ALBANIAN STARS 6-3 (2-1)
Bramki: Kikis Avalos 2, Luis Germano, Osvaldo Espinoza, Issac Pereyra, Ulises Pineda
Był to bardzo dobry mecz, na wysokim poziomie, a lepsza okazała sie Warta, która zagrała więcej niż na100 proc.
– Wynik mówi sam za siebie, lepsi wygrali, a tą lepszą drużyną byliśmy – podsumował prezes Warty Joe Teluch. – Pomimo tego, że Albanians wzmocnili się na ten mecz kilkoma zawodnikami, którzy występowali już w zawodowych zespołach,, nie zmieniło to naszego podejścia do meczu.

CZARNI JASLO – FC SELECT 2-2
Bramki: Gio Ortiz, Dominik Jabłoński
Gra na stojąco, aby tylko rozegrać   to  spotkanie.

BACIARY – WARTA  RESERVES 5-2 (4-0)
Bramki: Michał Strama, Kyle Skopek, Saul Camacjo, Adrian Pituc, Aleksander Pituch  –  Samuel Alvarado, Michael Burzawa , Mając tylko 8 zawodników wobec bodaj 18, którymi dysponowała Warta Reserves, Baciary zagrali mądrze i już do przerwy w praktyce zapewnili sobie zwycięstwo.  Tuż przed końcem doszło do nerwowych wydarzeń na boisku .  Mecz zakończył się na 1.5 min rzepd końcem, po niepotrzebnych przepychankach, w wyniku których dwaj zawodnicy  Warty oraz ich  trener otrzymali czerwone kartki.
–  Myślałem, że mecz z Kosovo był najtrudniejszy dla nas, ale ten mecz z Wartą Reserves o I miejsce, okazal się jeszcze lepszy – podsumował założyciel Baciarów – Wiesława Suchecki