Warta i Zagłębie odpadły w półfinałach

Na etapie półfinałów w play off halowej ligi National zakończył  się udział naszych zespołów. W Major Division Warta w ćwierćfinale pokonała FK Kozarac 6-3, by w półfinale nieznacznie ulec faworytowi rozgrywek – Adrii 2-4. Zagłębie w First Division w półfinale nie sprostało Khaboor FC, przegrywając w ostatnich sekundach 1-2.  Khaboor w ćwierćfinale wyeliminowało Stal Mielec 3-0.

Ćwierćfinały
WARTA – FK KOZARAC 6-3 (1-2)
Bramki: Maro Hernandez 2, Junior Agilar 2,  Adrian Guzman, Armen Music
Dobry występ Warty i pewny awans do półfinału.  Warta zaczęła w ósemkę i po kilku minutach przegrywała 0-2. Później było już znacznie lepiej. A po zmianie stron – gdy dojechali dalsi zawodnicy i  przemeblowano obie piątki –   mecz przebiegał  całkowicie pod kontrolą Warty.

W ćwierćfinale dominacja Warty była bezsporna…

Pólfinał
ADRIA – WARTA 4-2 (2-0)
Bramki: Kames Gomez, Aron Romo
Dwie niepotrzebnie stracone bramki w pierwszej połowie ustawiły przebieg spotkania. Pierwszą straciła Warta po błędzie, drugą także po błędzie, ale… sędziego. Później walka szła o każdą piłkę, przy stanie 1-2 Warta mała kilka okazji do wyrównania, ale to Adria ponowne odskoczyła na 3-1.Warta nie rezygnowała. Zdobyła  kontaktową bramkę na 3-2  mocno  naciskała, mając w końcówce słupki i poprzeczkę  W ostatnich sekundach gry  Adria po szybkiej kontrze ustaliła wynik spotkania,

Oto ujęcia (powyżej i poniżej) z pólfinałowego pojedynku Warty z Adrią

Szkoda tej porażki, bowiem Warta była równorzędnym rywalem specjalistów od grze w hali, faworyzowanej Adrii.

STAL MIELEC – KHABOOR FC 3-0 (1-0)
Pomimo dysponowania aż 14. zawodnikami Stal  nie potrafiła przeciwstawić się żywiołowo grającym Arabom i odpadła stosunkowo ławo z play off.

Półfinał
ZAGŁĘBIE – KHAABOR FC  1-2 (1-0)
Bramka: Łukasz Borys
Zagłębie pechowo odpadło w półfinale. Prowadziło do przerwy, zdobywając bramkę „do szatni”. W drugiej odsłonie straciło jednak dwie bramki – pierwszą po błędzie, a drugą zupełnie przypadkowo w ostatnich sekundach gry. Inna sprawa, że przeciwnik okazał się bardzo niewygodny. Khaboor nie odczuwał skutków zakończonego nieco wcześniej spotkania ze Stala Mielec. Jego zawodnicy imponowali szybkością o zaciętością w grze.

Zaczęło się dobrze – Zagłebie obejmuje prowadzenie 1-0…

Po przerwie przeciwnik najpierw wyrównal na 1-1 (na zdjęcu), a potem tuż przed końcem zdobył zwycięska bramkę

Jak widać nie oszczędzano się w walce o piłkę

Na stronie internetowej Zagłębia czytam:
Niestety udział w tegorocznych playoff 2013 w halowej lidze NATIONAL SOCCER LEAGUE kończymy tylko na półfinale. Dlaczego?
Sprawdziło się niestety stare piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą i tak właśnie stało się w piątkowy wieczór. Druga sprawa to brak dyscypliny u niektórych naszych zawodników, gdyż bramkę wyrównującą zdobywa zawodnik, o którym w przerwie rozmawialiśmy i mówiliśmy aby nie dopuścić go do strzału. No cóż wygrywamy wszyscy i wszyscy przegrywamy ale na pewno apetyty były większe.

To już koniec – Zagłębie traci drugą  bramkę – na wyrównanie zabrakło już czasu

To my jako pierwsi zdobywamy bramkę w samej końcówce pierwszej połowy po składnej akcji całej drużyny i wykończeniu BORYSA. Sama końcówka tej akcji i bramka to prawdziwy majstersztyk. Odbiór piłki w naszej strefie obronnej, przepiękne podanie MIKOŁAJCZAKA na prawe skrzydło i przepiękna bramka po długim rogu. Koniec pierwszej połowy.
Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla nas w drugiej odsłonie to tylko kwestia czasu dostajemy bramkę wyrównującą. Bolało bo wszyscy z boksu krzyczeli: “Przykryj go już od środka”, “Trzymaj go krótko”, “Nie daj mu strzelić” i co? 1-1.
Zaczynamy wszystko od początku. Wówczas mamy kolejno sytuacje BORYSA, BORYSA i SZPARY, CYBULA, BORYSA i MIKOŁAJCZAKA. Sytuacja SZPARY na 3 minuty do zakończenia spotkania będzie mu się śniła chyba po nocach.
W samej końcówce dostajemy bramkę, na którą nie mamy już czasu zareagować i stało się faktem, że niestety w tym roku nie zagramy w finale playoff 2013. Naprawdę liczyliśmy na więcej ale niestety musimy zadowolić się tylko awansem do Major Division NATIONAL SOCCER LEAGUE co jest i tak największym osiągnięciem naszej drużyny jak do tej pory w historii startów w tej lidze.

Jeszcze jeden obrazek  zmeczu Warty z Khaboor FC

Wszystkie zdjęcia  – Jacek Jówko

Tak więc Zagłebie zakończyło najlepszy swój sezon halowy – wcześniej awansowało do Major   Division NSL, wygrywając  sekcję niebieską w First Divison, a w piątkowy wieczór było w półfinale play off.