Warta i Baciary na czele

W szóstej kolejce halowej ligi iNational w polonijnych derbach  Warta pokonała Czarnych Jasło i umocniła się na czele Major Division. Był to obustronnie bardzo dobry, interesujący mecz, który niestety popsuli sędziowie, popełniający mnóstwo pomyłek, krzywdzących oba zespoły.  To już półmetek sezonu – Warta ma 16 pkt i wyprzedza o 4 punkty Albanian Stars, ale Albańczycy mają jeden mecz mniej rozegrany.
W First Division dotychczasowy lider FC Kosovo pauzował, co wykorzystały Baciary, które po gładkiej wygranej z Berber City Reserves powróciły na fotel lidera. Wyprzedzają o jeden punkt FC Kosovo,  trzecie sa Rezerwy Warty13 pkt i czwarte miejsce dla Warty under-23  – 9 pkt.

CKS WARTA  A – CZARNI JASŁO 6-4 (3-4)
Bramki: Kikis Avalos 3, Isaac Pereyra-2, Axel Molina – Marcin Kieta 3, Kamil  Szczęśniak.
CKS Warta A wygrywa z Czarnymi Jasło 6-4 I tym nadal utrzymuje pozycje lidera na półmetku ligi halowej National.  Był to bardzo dobry, ciekawy mecz, w którym tylko  sędziowie nie spisali się, krzywdząc obie drużyny.  Hat trick zaliczył Kikis  Avalos, dwie bramki dodał Issac Pereyra, a końcowy wynik ustalił Axel Molina.
Czarni zdobyli wszystkie bramki grając w przewadze.
–  Warta była karana niebieskimi kartkami za drobne faule, a w drugiej połowie sędziowie już się  pogubili i nie mieli kontroli nad meczem – przyznał Joe Teluch z Wartry.
Spotkanie zostało zakończone na 2 minuty przed czasem, po tym gdy zawodnik Czarni Jasło otrzymał czerwona kartkę za dyskusję z sędzią i nie opuścił ławki.
Wygrana Warty zasłużona pomimo iż wystąpiła w mocno osłabionym składzie.
Dobra pierwsza połowa,  ale szkoda że mecz popsuli sędziowie  – powiedział trener Czarnych Jasło  Maciej Orłowski. –  Przy stanie 4-3 dostajemy dwie niebieskie kartki za przebywanie na boisku zbyt wielu graczy, co nie miało prawa bytu. Nawet nagranie z tego meczu pokazuje pomyłkę sędziów. Mimo tego nie rozgrzesza nas to za przegranie meczu – po prostu napaliliśmy się na wygraną.  Czuliśmy,  że jesteśmy lepsi i to nas zgubiło.

Ponadto: FC Select –  Berber City FC 0-4, Vikings – AlbanianStars 4-5;
Czarny Dunajec pauzował

CKS WARTA RESAERVES  – BERBER CITY u-23  5-3 (2-2)
Bramki: Michael Rubio, Chris Garcia, Daniel Barreto, Jonathan Jimenez, Alfredo Jaimes

CKS WARTA u-23 – CHICAGO INTER 8-2 (4-1)
Bramki: Brady Lucas -3, Sinoe Tello -2, Matthew Conti,  Anthony Montesions, Edwin Pacheco
Warta u-23 miała tylko 6 zawodników, ale wystarczyło to do pewnej wygranej z  bardzo słabym przeciwnikiem. Drugi bramkarz Sinoe Tello zagrał w polu, strzelając dwie bramki.

BACIARY – BERGER CITY RESERVES 10-3 (4-2)
Bramki: Michał Zając 3,  Tomek Suchecki 2, mkchal Strama 2, Kuba Suchecki, Mateusz Suchecki, Kyle Skopek
Pewna wygrana Baciarów, w których na najwyższą notę załużyl tym razem Michał Zając, znakomicie radzący  sobie zarówno w obronie, jak i w ataku, co udowodnił zdobywając trzy bramki.