Warta Blue mistrzem sekcji

Na trzy kolejki przed zakończeniem regularnego sezonu Warta Blue zapewniła sobie pierwsze miejsce w blue section, dające udział  w play off dopiero  od półfinałów.  Na trzecie miejsce w tej sekcji powróciła Wisła A, która wykorzystała potkniecie się Chicago Fire u-23.  Tym niemniej nie jest jeszcze pewna startu  w play off.W First Division w red section awans do play off zapewniła sobie Wisłoka, pomimo porażki z Wartą White.  Na razie na trzecim miejscu , ale szanse na awans o jedną pozycje pozostały. W sekcji niebieskiej awans do play off ma zapewniony Wisła B, natomiast szanse straciła chyba Stal Mielec, przegrywając z HNK Primorac. Do trzeciego miejsca, które okupuje FC Kosova, mielczanie maja 6 punktów straty.
Oto relacje

PSL SELECT– WISŁA A 3-4 (1-1)
Bramki: Jose Alvarez 2, Kuba Gurgul, Dawid Wiśniewski
Trudny mecz  Wisły. Przeciwnik okazał się równorzędnym rywalem, a końcowy wynik do ostatniego momentu był niewiadoma. Na szczęście bardzo dobrze spisała  się defensywa, nie popełniając błędów. Trzy razy wiślacy grali w osłabieniu, ale za każdym razem wybronili się z opresji. Bardzo dobry występ Dawida Wiśniewskiego i jego ładna bramka.
.
BOSNIA/HERCEGHOWINA – WARTA BLUE 4-6 (2-3)
Bramki: Raul Obido 4, Louis Adane, Louis Salad
Trudny pojedynek lidera. Bosnia/Hercegowina prowadziła już 2-0, ale na 2-1 strzelił Obido,  a jeszcze przed przerwą najpierw wyrównał stan pojedynku Adama, a niebawem – po prezencie od bramkarza –  padła trzecia bramka dla Warty Blue. Po kolejnych dwóch bramkach Obido, sprawa końcowego zwycięstwa została  przesądzona.

WINGRED BULL  A – WARTA RED 5-4 (2-1)
Bramki: Branco Ocacio, Abraham Rodzieti, Armed Music, Carlos Gancez
Warta Red przegrywała 0-2, później zdobyła cztery pod rząd bramki , wychodząc na 4-2. O porażce przesądziła stracona w ostatniej minucie bramka. Zespół  został na ten mecz mocno przebudowany, przede wszystkim odmłodzony, składał się z 17-18-latków, a bramkarz ma zaledwie 16 lat. Być może brak doświadczenia był jedną z przyczyn porażki.

W sekcji czerwonej Major Division  na czele Albanian Stars 33 pkt;… 5. Warta Red 8 pkt; w sekcji niebieskiej prowadzi Warta Blue 34 pkt przed Chicago  Fire under-23 – 24 pkt i Wisłą A 21 pkt.

DĄBROVIA –  WISŁA B 1-10 (0-5)
Bramki: Mateusz Lewandowski – Adrian Gubała 3, Kazimierz Boloż 2, Kamil Borkowski,  Mateusz Pytel, Bernard Pławiński, Konrad Malinowski, Dawid Sztafa
Jednostronne widowisko, w którym Wisła długimi okresami nie schodziła z połowy Dabrovii.  W zespole zabrakło Alexa Lulka (wystąpił w pierwszej drużynie) oraz Piotra Karpieża,, Artura Giedroyic i Mateusza Makowskiego.  Dabrovia miała tylko jednego zawodnika na zmiany, a po przerwie – po kontuzji oklejonego – grała już do końca meczu  bez możliwości zmian.

HNK PRIMORAC – STAL MIELEC 5-4 (2-1)
Bramki: Marcin Okarmus 2, Mariusz Boroń, Sebasuan Depa
Pojedynek wyrównany. Bramki padały po błędach obrony. Jeszcze na 2 min prze końcem  była szansa na wyrównanie, mielczanie naciskali, ale niestety niebieską kartkę zobaczył Mariusz Boroń i grając  w osłabieniu nie było już szans…

WISŁOKA – WARTA WHITE  1-4 (1-2)
Bramki: Konrad Ślęczka – Mike Niglas 3, Paul TRuilio
Wisłoka w tym spotkaniu objęła prowadzenie, ale później dominowała Warta White. Wisłoka próbowała pójść na wymianę ciosów, ale bez powodzenia. Tym niemniej trener Wisłoki  Łukasz Szpara jest zad lony z sezonu, bo wykonano plan, czyli uzyskano awans do play off.  W zespole Warty White zabrakło najlepszego strzelca Alexa Gomeza.

FC KOSOVA – JAGIELLONIA 3-1 (1-1)
Bramka: Łukasz Borys
Jagiellonia zdobyła prowadzenie, ale cała pierwsza połowa w jej wykonaniu była słaba. Po przewie było już lepiej, ale nie udało się zdobyć  już kolejnej bramki, natomiast Kosova zdobyła dwa gole.  „Jaga” traciła bramki, grając w osłabieniu.  Tym razem jej zawodnicy zobaczyli aż cztery niebieskie kartki – taką samą ilość kartek „Jaga” otrzymała wcześniej w poprzednich 12. spotkaniach.

W  First Division w red section na czele Albania FC  32 pkt przed HNK Primorac 29 pkt i Wisłoką  26 pkt; 4. Jagiellonia 8 pkt; 5. Dabrovia 7 pkt;
W blue section na czele Warta White 303pkt przed Wisłą B 27 pkt;… 4. Stal Mielec 17 pkt (strata sześć punktów do trzeciego w tabeli FC Kosovo ).