Warta A na drugiej pozycji

XIII, przedostatnia kolejka halowej ligi National nie przy-niosła większych sensacji. Warta A łatwo wygrała, Wisła A –  zgodnie z prognozami –  przegrała z Albanian Stars. Ten zespół zresztą został nowym liderem ww Champions iIvision, bowiem  zajmujący dotychczas pierwsze miejsce Bosnia/Hercegowina tylko  zremisowała 3-3 z  Realem Michoacn/  Zarówno Warta A, która awansowała z trzeciej na drugą pozycję, jak i Wisła A mają zapewniony udział w play off. Poza strefą play off  pozostaje natomiast Czarny Dunajec.
W Major Division pewna wygrana w polonijne derby Warty B z młodą Wisłą B i aż osiem bramek dla HDS Eagles,  18-latka z Nigerii –Jimi Mathew, co chyba jest rekordem strzelenia tylu bramek w jednym spotkaniu w tej lidze.

Champions Division
CZARNY DUNAJEC – WINGED BULL 7-7
.

ALBANIAN STARS – WISŁA A  6-1 (2-0)
Bramka: Konrad Malinowski
Do przerwy była jeszcze w miarę wyrównana gra, póź-niej jednak wyszło zmęczenie. Albanian Stars – zwłasz-cza w drugiej połowie – wyraźnie przewyższali wi-ślaków.
– Nie było motywacji, zatem bak emocji  i entuzjazmu wśród moich zawodników – przyznał  Sławek Tkacz. – Wisła jest już zmęczona długim, halowym  sezonem, rozpoczętym w listopadzie. Gramy przecież w dwóch ligach. Do play off już awansowaliśmy, a z którego nastąpi to miejsca, jest mniej ważne.

WARTA  A – BERBER STARS  9-2 (5-2)
Bramki: Sado 2, Bachard 2, Orkiz 2,  Adame, de  La Cruz
Warta wprawdzie przegrywała 0-1, ale szybko odrobiła staty. Obie bramki straciła po błędach słabo spisującego się w tym dniu Louisa Adame.

Po XIII kolejce na czele Albanian Stars 31 pkt przed Wartą i Bosnią/Hdercegowiną – po 30 pkt; …5. Wisła A 21 pkt;’ 8. Czarny Dunajec 1 pkt

.

CHICAGO BLAST – HDS EAGLES 6-9 (1-3)
Bramki: Jimi Mathew 8, Belgo
Wymiana ciosów, z której zwycięsko wyszedł zespół HDS Eagles. Stało się to za sprawą Jimi Mathewa. Ten 18-latek z Nigerii dał prawdziwy popis, zdobywając aż osiem bramek. To chyba rekord w lidze.

WISŁĄ B – WARTA B 3-8 (2-6)
Bramki: Dominik Brzostowski, Mariusz Pasula., Kuba Łapiński –  Umah , Moralez., Maitez, Garcia. Selimnkow
Zdespół Warty B górował nad  młodymi wiślakami.  Mo-gło być jednak 8-4, bo z kontry,  po pięknym uderzeniu Dominika Brzostowskiego z dystansu, piłka odbiła się od poprzeczki i spadłą poza linię bramkową, czego jednak nie dostrzegli znajdujący się po drugiej tronie boiska sędziowie.

.
JAGIELLONIA – VIKINGS over-30  2-3 (0-2)
Bramki: Paweł Ściepuk, Grzegorz ZImnoch
Jagiellonia przespała pierwsze pięć minut, w których straciła dwie bra
mki. Po przerwie Vikings podwyższyli na 3-0, gdy wysu-nięty daleko w pole bramkarz Wojtek Siwik nie zdążył wrócić po utracie przez  nasz zespół piłki.. Później dominowała „jaga”, ale zdołała strzelić tylko dwie bramki.