W NSL coraz bliżej do play-off

W halowej lidze National do końca sezonu pozostały tylko cztery kolejki, po których poznamy zespoły, które awansują do wyższych dywizji oraz   spadkowiczów w poszczególnych dywizjach. A potem jeszcze play off z udziałem trzech najlepszych zespołów każdej sekcji. Play off rozstrzygnie o tytule mistrza ligi i wyłoni zwycięzców w dywizjach.

Jak wygląda sytuacja polonijnych zespołów? W Major Division po zwycięstwie Warty Blue z Chicago Fire u-23, zespól Warty Blue ma już 7 punktów przewagi nad Fire i w praktyce zapewnione pierwsze miejsce w sekcji na koniec rozgrywek. Oznacza to udział w play off dopiero od fazy półfinałów. Wisła A po porażce z FC Tryzub spadla na czwarte miejsce. Ma tylko jeden punkt straty do wyprzedzających ją Berber Stars. Play off wciąż w zasięgu wiślaków, chociaż szans w decydującej fazie rozgrywek chyba zbyt dużych nie ma..
Z sekcji niebieskiej First Division w play off wystąpią Warta White i Wisła B. Pewne szanse posiada jeszcze Stal Mielec, zajmująca obecnie czwarte miejsce ze strata 3 punktów do FC Kosovo.  W sekcji czerwonej Wisłoka wciąż na drugim miejscu, ze stratą trzech punktów do Albania FC,. Tyle samo punktów co Wisłoka ma zajmujący trzecie miejsce NK Primorac. Czwarta w tabeli Jagiellona nie ma szans na play off. Jak się dowiadujmy, Wisłoka –  nawet w razie zajęcia pierwszego miejsca na koniec sezonu – nie zdecyduje się przejść do Major Division. Wymagałoby to zdecydowanego wzmocnienia zespolu. A na to się nie zanosi.

FC TRYZUB – WISŁA  A 7-5 (4-2)
Głupio przegrany mecz Wisły. Zabrakło wprawdzie  Kuby Gurgula, tm niemniej trener Marek Wiśniewski miał dwie patki do gry. Wisła cały czas poradziła, jeszcze na 3 min przed końcem było  5-4 dla Wisły, ale dwie kontry zaskoczyły nasz zespól i Tryzub objął prowadzenie 6-5. W ostatnich minutach w Wiśle wycofano bramkarza, dążąc do wyrównania. Skończyło się na przechwyceniu piłki przez przeciwnika i posłaniu jej do pustej bramki.
.
WARTA BLUE – CHICAGO FIRE u-23  6-3 (3-2)
Bramki: Alex Monteon 2, Louis Adame 2, Arin Suraj, Sam Alvarado
Pewne zwycięstwo Warty Ble, do której powrócił do gry   po czerwonej kartce Louis Adame, a z Warty White przesunięto do Major Division Sama Alvarado.  Wynik mógł być jeszcze wyższy – Monteon trafił w poprzeczkę, były dwa słupki. Warta Blue zagrała lepiej niż przed tygodniem i w praktyce zapewniła sobie tym zwycięstwem pierwsze miejsce w sekcji na koniec sezonu.

CHICAGO STARS – WARTA RED  9-2 (5-0)
Bramki: Joe Garcija, Abraham Soto
Chicago Stars skompletowało  bardzo mocny skład, m. in. występuje w nim czterech piłkarzy Adrii. Warta Red miała tylko dziewięciu zawodników do gry, w dodatku bez swojego bramkarza.

W sekcji czerwonej Major Division  na czele Albanian Stars 30 pkt;… 5. Warta Red 8 pkt; W sekcji niebieskiej prowadzi Warta Blue 31 pkt przed Chicago  Fire under-23 – 24 pkt i Wisłą A 18 pkt.

WISŁA B – OLYMPIAKOS CHICAGO 6-1 (2-1)
Bramki: Konrad Malinowski 2, Alex Lulek 2, Kamil Borkowski, Eryk Pławiński
Przeciwnik nie był zbyt wymagający. Do przerwy wprawdzie było tylko 2-1, ale to dlatego, że  wiślacy grali zbyt defensywnie, Po przerwie było już znaczne lepiej, więcej agresji w grze, co poskutkowało czterema dalszymi bramkami.

WINGED BULL  B – STAL MIELEC 1-5 (1-10
Bramki: Mariusz Boroń 2, Ryszard Surdel, Marcin Okarmus,  Marcin  Laguna
W skróconej, trwającej tylko 7 minut pierwszej połowie (zawodnicy Winged  Bull spóźnili się i groził im w ogóle walkower) przeciwnik miał tylko sześciu graczy. Po zmianie stron dojechali  dalsi, ale zamiast lepiej , ten zespół zagrał w tym okresie o wiele gorzej.  Pewne zwycięstwo Stali. Ozdobą spotkania była piękna bramka Marcina Laguny strzałem tuż zza połowy boiska. W końcówce mogła paść jeszcze  jena bramka, ale duet:  Mariusz Suchy – Ryszard Surdel nie wykorzystał szansy.

ALBANIA FC – JAGIELLONIA 8-3 (4-0)
Bramki: Łukasz Borys 3
. Nie pomógł hat-trick Łukasza Borysa. Lider sekcji wyraźnie górował, przewyższając zawodników „Jagi” pod każdym względem. Albania FC to bardzo dobra drużyna – zdyscyplinowana w grze, górująca wyszkoleniem indywidualnym.

DĄBROVIA – WISŁOKA 3-6 (2-1)
Bramki: Łukasz Mikołajczak 2, Manuel Pas – Konrad Ślęczka, Stefan Mijatovic, Jarek Cnota, Michał Grabowski, Wojtek Kania, Wiesław Raś
Do przerwy powadziła Dabrovia po dwóch bramkach Łukasza Mikołajczaka. Niestety piłkarz ten doznał kontuzji (skręcenie kostki) i będzie  wyłączony z gry na 3-4 tygodnie, czyli w  praktyce do końca halowego sezonu. Bardzo udany debiut przybyłego z Polski (z drugiego zespołu Termaliki) Konrada Ślęczki. Ten środkowy pomocnik jeśli zostanie na wiosnę   w Chicago, będzie dużym wzmocnieniem dla Wisłoki.

FC KOSOVA – WARTA WHITE 2-4 (1-1)
Bramki: Paul Truilio 2, Eruk Erizondro, Louis Roman
Trudny mecz, ale kolejna wygrana lidera. Najlepszy strzelec Alex Go-mez wprawdzie nie zdobył tym razem bramki, ale za notował trzy asy-sty.

W  First Division w red section na czele Albania FC  29 pkt przed Wi-słoką i HNK Primorac – po 26 pkt; 4. Jagiellonia 8 pkt; 5. Dabrovia 7 pkt; W blue section na czele Warta White 30 pkt przed Wisłą B 24 pkt;… 4. Stal Mielec 17 pkt