United Serbs mistrzami MSL

W czwartkowy wieczór rozstrzygnęły się losy tytułu mistrzowskiego w lidze Metropolitan. W zaległym spotkaniu United Serbs z Maroon nie doszło do niespodzianki.  Na boisku rywala Serbowie wygrali 6-1 i tym samym wyprzedzili o 2 punkty rzutem na taśmę  prowadzące w tabeli Schwaben.
A więc United Serbs obronili tytuł sprzed roku, ponownie uzyskując prymat w tej lidze. O  końcowej kolejności w Major Divisioni nasyzch drużyn – Eagles i Polonii zadecydują polonijne derby. Terminu ich nie znamy. Pierwotnie planowano je rozegrać 1 lipc – W Schwaben Center były oba zespoły, zabrakło tylko sędziów, bo podobno Liga nic nie wiedziała o uzgodnionym terminie. To będzie już ostatnie, zaległe spotkanie, które rozegrane zostanie najprawdopodobniej dopiero po powrocie Eagles z finałów na Florydzie, czyli na przełomie lipca i sierpnia.
EAGLES – ZRINSKI  4-1 (1-1)
Bramki: Eric Servantez 2, Darek Szewczyk, Chris Gasiorek.
W zaległym spotkaniu ligi Metropolitan Eagles wygrał w środowy wieczór ze Zrinskim 4-1 i dzięki temu wyszedł na piąte miejsce, wyprzedzając o jeden punkt Polonię Mielec.
Tylko pierwsze 20 minut były trudne – powiedział mi trener ROBERT JUSZCZYK. – Później zdominowaliśmy grę, musieliśmy jednak bardzo uważać, bo przeciwnik – mający jeszcze cień szansy na mistrzostwo – grał bardzo ostro, faulowano nas bez przerwy, a przecież przed nami finały na Florydzie. Zabrakło Tomka Otachela i Marcina Pieniążka.
Jak się dowiaduję, przed wyjazdem na ogoólnoamerykańskie finały w US Amateur Cup, Eagles planuje w najbliższy wtorek 21 lipca sparring z Lions, w Bensenville, godz. 8 wieczorem.