Udany start Igloopolu over-30

Udanie rozpoczął udział w Premier Soccer League zespółIgloopolu over-30.
W pierwszym swoim meczu, w polonijnych derbach  pokonał Wisłe 4-3. Jak już informowalem, ponieważ Igloopol przystapił do tej ligi  w trakcie sezonu,  wyniki jego występów nie będą zaliczane do klasyfikacji. O punkty zespół ten powalczy dopiero po zakończeniu sezonu ligowego, w Pucharze Ligi.
W sobotę sukces odniosła także Tarnocia, pomimo iz walczyła w osłabionym składzie.
W niedzielę zwycięsko zakończyły swoje spotkania – Błyskawica w Major Division i Champions  w over-40 Divsion Green.
Oto szczegóły.

ARLONGTON ACES LIGHTNING – BORRACHOS SC 3-2 (2-2)
Bramki: Savrio Gaitano, Vitalij Sahancevic, Jolly Holl
Dwukrotnie w tym meczu prowadzili rywale – 1-0 i 2-1 – po samobójczym trafieniu Holla. Na szczęście ten zawodnik zrehabilitował sie po przerwie, zdobywając zwycięską bramkę dla Błyskawicy. Zabrakło kilku kontuzjowanych, w tym bramkarza – w pierwszej połowie bronił Figuora, po przerwie – Kuba Miśkiewicz.
Był to  trudny, wyrównany pojedynek, ale liczą  się zdobyte punkty.
W Major Division Błyskawica  wciąż na drugim miejscu ze stratą 7 pkt. do Naperville Strikers i z przewga jednego punktu nad Arsenalem, ale ma jeden mecz więcej rozegrany od Arsenalu.

Over-30 Division Red

WISŁA – IGLOOPOL 3-4 (0-3)
Bramki: Jarek Potapa, Wacław Sagan, Mateusz Kozbielak – Tomek Chlebowicz 4 (w tym jedna z rzutu karnego)
Zasłużona wygrana Igloopolu  w jego inauguracyjnym występie. W pewnym momencie było nawet już 4-0 dla Igloopolu,. W końcówce Wisła zmniejszyła rozmiary porażki. Warto dodać , ze od 70 min Igloopol gral w 10-tkę, po tym  gdy drugą żółtą kartkę i  w konsekwencji czerwoną, otrzymał Adam Rolek.
W zespole Igloopolu wystąpiło trzech zawodników z pierwszej drużyny, grającej w Stawski Soccer League – Adam Rolek, Tomek Chlebowicz i  Przemyk Ziarek.
Wisła podeszła do tego spotkania bardziej… sparringowo, testując rozmaite ustawienia. Tym niemniej grający z zaangażowaniem Igloopool zasłużył na zwycięstwo.

TARNOVIA – BALCAN 1-0 (0-0)
Bramka: Daniel Szeliga
Bez kilku podstawowych zawodników – Roberta Pudełko, Gregorza Niemca, Hernandeza, Tarnovia wywalczyła cenne zwycięstwo.  W ostatniej chwili, wprost z wakacji, dojechał na spotkanie Arek Pugacewicz.  Było kilka dalszych okazji do zdobycia bramek – najlepszej nie wykorzystał w pierwszej połowie Grzegorz Chmura, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.
Tarnovia miała tylko dwóch zawodników na zmiany.

Over-40 Divson Green
CHAMPIONS – PARK RIDGE ROQUOS 7-4 (1-3)
Bramki: Janusz Gurgul 3, Darek Lewandowski 2,  Mieczyslaw Maciejowski,  Sławek Strzesak
W pierwszej połowie ”profesowie” z Champions  trochę odpuścili i po trzech wypadach rywale strzelili trzy bramki. Po przerwie sytuacja wróciła do normy. Champions byli przez 70-80 proc. czasu w posiadaniu piłki i problemem były tylk rozmiary zwycięstwa. Piękna bramka  Mieczysława Maciejowskiego była ozdobą spotkana.
W tabeli over-40 Division Green na czele Champions – z kompletem, 24 pkt w ośmiu rozegranych spotkaniach.