Udana sobota oldboyów

Tym razem kolejna runda spotkań naszych zespołów w Il. Metropolitan A.H. Soccer League była udana – wygrały Eagles i  Błyskawica North w over-30 Division (Calisia przełożyła swoje spotkanie ze Schwaben), a w over-40 Division – Podhale i Cracovia.

Grupa A
EAGLES – LIONS 4-3  2-1)
Bramki: Janusz Gurgul 2, Darek Baczewski,  Bogdan Żurowski
Zasłużone zwycięstwo Eagles, który cały czas prowadził. W pewnym momencie było już 4-2, ale jednemu z zawodników Lions wyszedł „strzał życia”, atomowe uderzenie  z blisko 25 m i skończyło się na 4-3.
Eagles miał w sumie 13. zawodników do gry.
Grupa B
BŁYSKAWICA NORTH –  VIKINGS 5-2 (3-0)
Bramki: Janusz Chmielewski 3, Andrzej Kłoda,  Rafał Ruta
Dobry mecz Błyskawicy, która nareszcie zagrała w pełnym składzie. A wtedy może być groźna dla najlepszych.

CONCORDIA – PODHALE 3-5 (3-3)
Bramki: Darek Tyszka 3, Jerzy Siwiec z rzutu wolnego,  Tadeusz Klikuszowian
Z bardzo trudnym rywalem Podhale wygrało zasłużenie. Zaczęło się wprawdzie od 0-1, ale później szybko zrobiło się 3-1. Tym niemniej grający w I połowie z wiatrem Serbowie zdołali wyrównać na 3-3. Po przerwie Podhale miało więcej z gry zdobywając dalsze dwie bramki, w tym w samej końcówce przez Tadeusza Klikuszowiana.

UNITED SERBS – CRACOVIA 2-3 (0-2)
Bramki:  Wiesław Soja 2, Darek Szczapa
Bardzo trudny mecz Cracovii, ale jej zasłużone zwycięstwo.  Do przerwy Cracovia prowadziła dwoma bramkami, ale na dobra sprawę mogło być na odwrót, bowiem w tym okresie bramkarz Krzysztof  Sołtyszewki wybronil trzykrotnie w sytuacjach sam na sam.
Po przerwie  przy stanie 2-0 Sołtyszewski obronił jeszcze rzut karny, ale niebawem Soja podwyższył na 3-0, W ostatnich 10 minutach Serbowie mocno naciskali. Najpierw z rzutu wolnego strzałem w samo okienko zdobyli pierwszą bramkę, a w ostatnich sekundach gry – gdy nasi obrońcy trochę się pogubili – kontaktowe trafienie.