Turniej PACBA dla Michała Wolskiego

W  Schaumburgu odbył się polonijny turniej tenisa stołowego, sponsorowany przez organizację zrzeszająca polsko-amerykańskich kontraktorów PACBA. Wśród przybyłych zawodników i gości mogliśmy przywitać m. in. vice-prezesa PACBA pana Piotra Wyszkowskiego, który uroczyście otworzył 51 polonijny turniej tenisa stołowego. Do rywalizacji przystąpiło 61 zawodników.
W kategorii amatorskiej wygrał Jerzy Ucinski, wyprzedzając Jarosława Walickiego,  Kazimierza Kudle oraz Dariusza Milewskiego.

IMG_3618Amatorzy, od lewej : Wojciech Wolski, Jarosław Walicki, Jerzy Ucinski, Kazimierz Kudla
W kategorii średniozaawansowanej pierwsze miejsce zdobył Andrzej Pszczolinski . Pokonał on w meczu finałowym Erica To. Trzecie miejsce zajął Andrzej Kozan, a czwarte Grzegorz Kasperski.

IMG_3651Średniozaawansowana kategoria: od lewej Wojciech Wolski, Eric To, AndrzejPpszczolinski, Andrzek Kozan

Najlepsi polonijni zawodnicy wystartowali w kategorii zaawansowanej. Po 6 godzinach wyłonieni zostali zwycięzcy w tej kategorii.
Na najwyższym stopniu podium stanął Michał Wolski. Tuż za nim uplasował się  Artur Kurek. Na trzecim miejscu swój udział w turnieju zakończył Łukasz Niewiarowski, a na czwartym Janusz Franeczek.

IMG_3633Zaawansowana kategoria,  od lewej: Wojciech Wolski, Łukasz Niewiarowski, Michał Wolski, Artur Kurek

Trzech najlepszych zawodników z kategorii amatorskiej i średniozaawansowanej otrzymało pamiątkowe puchary, a najlepsi w kategorii zaawansowanej otrzymali nagrody pieniężne.

IMG_3571 Od lewej: organizator Wojciech Wolski oraz vice prezes PACBA pan Piotr Wyszkowski

Bardzo dziękuję sponsorowi turnieju, organizacji PACBA oraz firmom z nią współpracującym:
W4S Construction Inc., ABG Construction Inc., AP Refinishing Services Inc., P.W Masonry Inc., KOS Home Improvement Inc., Best Choice Construction, PolDoor Corp., Tawa Pro Flooring Inc., RCR Concrete Inc., Darpet Inc. Dziękuję także firmie Best Care Rehab Dariusza Wolskiego za pomoc w zorganizowaniu tego turnieju. Szczególne podziękowanie składam na ręce pana Piotra Wyszkowskiego oraz Bogdana Gromka z organizacji PACBA.
Dziękuję też polonijnym mediom za sponsorowanie medialne oraz nagłośnienie turnieju.