Super Puchar dla Błyskawicy under-23

W inauguracji rozgrywek halowych Europa League w Palatine, szlagierem byl pojedynek o Super Puchar pomiedzy mistrzem ligi poprzedniego sezonu –  Błyskawicą under-23, a zdobywcą Pucharu Ligi – Czarnymi Jasło. Spotkanie zakończyło się remisem 3-3, ale w karnych lepiej spisali się zawodnicy Błyskawicy i oni też zdobyli kolejne w tym roku trofeum.

IMG_3242Drużyna Błyskawicy u-23 z Super Pucharem    Foto – Wojtek Woźniak

Udany start Wisły i pierwszego zespołu Błyskawicy, występującego z uwagi na sponsora, pod nazwą Arsenal. Te dwa zespoły pokonały rywali identycznym rezultatem – po 6-0  i zostały pierwszymi liderami w Major Division.

W First Division wysoka wygrana Jagielonii i dobry początek Eagles B, zespołu, w którym mamy mieszankę rutyny  z młodością.  Na razie przeważają starsi, ale od stycznia, gdy ruszy halowa liga Metroplitan, sytuacja się odwróci –  będzie to zespół młodych, wsparty tylko dwoma–trzema starszymi kolegami. Wygrana Poloneza, pomimo iż na 3 min przed końcem przegrywa; 2-4 i porażka na starcie bardzo młodego, drugiego zespołu Czarnych Jasło.

Oto relacje

SOCKERS FC – WISŁA 0-6 (0-2)

Bramki: Konrad  Malinowski 2, El-Metanin 2, Konard Borco, Jorge Alvarez

Już pierwsza po była pod kontrolą Wisły. W tym okresie mogło paść więcej bramek. Po zmianie stron dominacja Wisły była już całkowita.

,

SOCKERS FC BLUE – WISŁOKA 1-3 (0-1)

Bramki: Wojciech Kania, Michał Sproch, Taras Didyk

Pojedynek z obu stron prowadzony był  w szybkim tempie. Wisłoka wykorzystała wszystkie bramkowe sytuacje jakie stworzyła.

.

BŁYSKAWICA under-23 – CZARNI JASŁO 3-3 (2-2), w rzutach karnych  4-3 dla Błyskawicy

Bramki: Patryk  Knap, Lerco Dajan. Albert Arabik – Piotr Hanula 2, Patryk Szatko

Pojedynek ligowy zakończył się remisem, czyli podziałem punktów, ale ponieważ był to zarazem mecz o Super Puchar  egzekwowano karne i te lepiej strzelali piłkarze Błyskawicy, Rozstrzygnięcie padło dopiero w szóstej kolejce, a decydująca jedenastkę zamienił na bramkę Arabik. W serii rzutów karnych nie wykorzystali szansy dla Czarnych Jasło – Szatko, Kieta i Szaflarski.

AN0I8771Sędziowie wyprowadzają oba zespoły do walki o Super Puchae

Było to wyrównane, dobre, szybkie spotkanie, godne najlepszych zespołów ligi.   Czarni cały czas prowadzili, Błyskawica „goniła wynik”.  Bramkę na 3-3 zdobył Arabik na 8 min, przed końcem. Oba zespoły miały kilka dalszych szans –  najlepszą chyba Szatko, kory znalazł się na pozycji „sam na sam” z bramkarzem, ale trafil w niego. Podobną taką sytuacje wcześniej, ten sam zawodnik wykorzystał.

AN0I9109Po raz trzeci Błykawica wyrównuje – jest 3-3

AN0I9248Tak padło rozstrzygnięcie- w szóstej kolejce karnych trafia Błyskawica, która wygrywa serię 4-3 i zdobywa Super Puchar

AN0I8792I na koniec wspólne zdjęcie bohaterów tego spotkania

Zdjęcia – Jacek Jówko

FC SELECT –  ARSENAL (BŁYSKAWICA) 0-6 (0-2)

Pewne zwycięstwo Błyskawicy, która cały czas górowała.

EAGLES B –  UNIA CHICAGO 3-2 (1-1)

Bramki: Marek Golik 2, Paweł Otachel – Łukasz Mikołajczak, Rafał Szczepanik

Mieszanka rutyny  młodością zaowocowała już przed tygodniem w wygranym przez Eagles turnieju Wisłoki. Podobnie stało się w inauguracji ligi. Na razie przewaga w zespoli starszych, doświadczonych, ale od stycznia  – gdy pierwszy zespół rozpocznie rozgrywki w lidze Metropolitan – przeważać będą młodzi z AAC Eagles Soccer Academy, Unia wystąpiła w mocno osłabionym składzie – z uwagi na Thanksgiving Day,  a szczególnie warunki drogowe, nie zdążyło powrócić do Chicago ośmiu zawodników. Dwie pierwsze e bramki zdobył Eagles, grając w przewadze liczbowej.,

JAGIELLONIA – PSG  9-3 (1-2)

Bramki: Seba Romanowski 2, Paweł Ściepuk 2, Lukasz Borys, Patryk Piechota, Marcin Boratyński, Tomek Latocha i samobójcza

W pierwszej połowie pojedynek wyrównany, w drugiej – wyraźna przewaga „jagi”, udokumentowana  aż ośmioma bramkami.

CZARNI JASŁO B – BŁYSKAWICA over-30  1-4 (0-4)

Już po10 minutach gry było 4-0 i sprawa była przesądzona. W drugiej połowie młody (17-20 lat) zespół Czarnych Jasło, prowadzony przez Macieja Orłowskiego był okresami lepszy od rywala, ale uzyskał tylko jedną bramkę ze strzału Evana Mezyka.

PEGASUS – POLONEZ 4-5 (2-2)

Bramki: Sebastian Jarmuła  2, Sebastian Grosman, Wojtek Kapuścik, Krzysztof Kulis

Jeszcze na 3 min. przed końcem :Polonez  przegrywał 2-4 i wydawało się, że nie ma już szans.  Ale hala rządzi się swoimi prawami  – w ciągu trzech minut Polonez dobył trzy bramki i tym samym komplet punktów.