Trzy remisy, dwie porażki w lidze oldboy’ów

W sobotnie popołudnie cztery polonijne zespoły wystąpiły w inauguracji sezonu w over-40 Division ligi Metropolitan, a jedna w over-30. W derby pomiędzy Podhalem i Calisią padł remis 1-1, podobnym wynikiem zakończył  mecz Green-White z Eagles. Wisła także nie rozstrzygnęła meczu z Rams (2-2). Przegrała natomiast Cracovia – z Liths 0-3. W over-30 Division debiutujący w lidze Chicago Force przegali z Republiką Srpską 1-3 .A więc trzy remisy i dwie porażki – taki jest bilans startu polonijnych zespołów w over-30 i over-40 Division.

PODHALE – CALISIA 1-1 0-0)
Bramki: Bartek Hypta – Artur Bańkowski
Remisowe derby, a podział punktów sprawiedliwy. Derby rozegrano w skróconym segmencie – 2×30 min, gdyż Calisia sądziła, że  mecz ma rozpocząć się o 5 p.m,  a tymczasem Podhale jako gospodarz w tej zawsze gra na tym obiekcie o 4  po południu. W efekcie Calisia zaczęła w 8-kę i dopiero po chwili zjeżdżali się dalsi zawodnicy. Grę utrudniał silny wiatr. W Podhale zabrakło  m. in. Jurka Woźniaka, Witka Sowackiego, Staszka Miętusa (przeszedł do R-W), z powodu urazu kolana nie wystąpił Bogdan Zawadzki, a Jurek Siwiec nie gra  z powodu kontuzji już od lipca ub. roku.

GREEN-WHITE – EAGLES 1-1 (0-0)
Bramka: Wiesław Warios.
Zacięte spotkanie, w którym Eagles nie wykorzystał przewagi liczbowej, Całą drugą połowę przeciwnik grał w dziesiątkę (czerwona kartka za faul na Jurku Kociołku). Pomimo ogromnej przewagi w drugiej połowie, dopiero  w samej końcówce Wiesław Warias zdobył wyrównującą bramkę. Powrócił do zespołu Jaromir Kurty, doszli nowi zawodnicy – Piotr Kosmala i Zdzisław Wawrzeńczyk

CRACOVIA – LITHS 0-3 (0-0)
Mecz wyrównany do momentu, w którym Liths w ciągu trzech minut zdobył dwie bramki, a w siedem minut później zaliczył trzecie trafienie.  Cracovia wystąpiła  niemal w optymalnym składzie, do gry stawiło się15 zawodników.

WISŁA – RAMS 2-2 (1-0)
Bramki: Daniel Malinowski, Marek Wiśniewski
Już w  50 sek. wiślacy objęli prowadzenie po uderzaniu Darka Malinowskiego. Wydawało się, ze kolejne bramki będą kwestia czasu,. Niestety spotkanie zakończyło się remisem. Zdaniem prezesa Wisły, zarazem trenera over-40 Ryszarda Latawca, fatalnie w tym dniu spisali się sędziowie.

REPUBLIKA SRPSKA – CHICAGO FORCE 3-1 (1-1)
Bramka: Piotr Kiełbasa
Pierwsza połowa to duża przewaga beniaminka i wiele sytuacji do zdobycia bramek. Padła tylko jedna –  w 20 min szybką kontrę wykończył Piotr Kiełbasa ładnym strzałem z 18 m.  Serbowie wyrównali w 45 min,. – była to typowa „bramka do szatni”, Po zmianie stron Serbowie grali bardzo dobrze, a nasi trochę pogubili się, a w końcówce opadli z sił, mieli bowiem tylko jednego zawodnika na zmiany.
Pomimo porażki ligowy debiut polskiego zespołu Chicago Force wypadł nieźle.